Dwuletnia Amina zmarła po tym, jak partner jej matki z olbrzymią siłą kopnął ją w brzuch. Sprawca został skazany na dożywocie. Na ławie oskarżonych zasiadła również matka dziewczynki, która zostawiła dziecko pod opieka swojego chłopaka.

__________________________________________________________________________________________________________________

Sąd zdecydował, że kobieta jest niewinna i że nikt nie był w stanie przewidzieć śmierci tego dziecka – podaje BBC.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2013 roku w Yaxley, we wschodniej Anglii. Dean Harris kopnął dziecko z ogromną siłą w brzuch. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że dziewczynka ma pękniętą wątrobę.W wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Lekarze stwierdzili, że na twarzy i głowie 2-latki były także zauważalne siniaki. Początkowo mężczyzna zeznał, że Amina się przewróciła. Później przyznał jednak, że kopnął dziecko, kiedy po raz kolejny się ubrudziło.


Amina Agboola

Przed sądem stanęła również matka 2-latki. Pomimo ostrzeżeń ze strony pracowników socjalnych Sarah Racqueman zostawiła dziewczynkę pod opieką mężczyzny, który wcześniej był karany za przemoc domową. W sądzie Racqueman mówiła, że chciała dać mu drugą szansę. Sąd uniewinnił kobietę:

Nie ma dowodów na to, że śmierć dziecka była do przewidzenia, albo że specjaliści (z opieki społecznej przyp. red.), którzy kontaktowali się z matką, mogli zapobiec temu zdarzeniu – czytamy w uzasadnieniu wyroku. 

(md) | Goniec.com | Fot: za BBC

goniec_150

Sharing is caring!