» Dorota Kosko | Źródło: Daily Mail

Bezrobotny ojciec licznego potomstwa dostaje rocznie aż 46 000 funtów zasiłku. 64-letni Peter Rolfe jest niewątpliwie najbardziej płodnym ojcem w Wielkiej Brytanii – ma 26 dzieci z 15 różnymi kobietami.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Bycie rodzicem tak licznej gromadki upoważnia pana Rolfe do życia na koszt państwa. Obecnie otrzymał wart 300 000 funtów, pięciopokojowy dom w Newport, który udało mu się wywalczyć po złożeniu skargi powołując się na „prawa człowieka“.

Wielokrotny ojciec nie uważa jednak, że żyje w luksusach. Jak sam mówi: „Robię wszystko, aby moje dzieci były szczęśliwe. To jest trudne. Przez cały ten czas wydawałem pieniądze na gaz, prąd, jedzenie. W każdym tygodniu zostaje mi 20 funtów rezerwy.“

Peter Rolfe, na 16 córek i 2 synów dostaje około 900 funtów tygodniowo. Nie przeszkadza mu to jednak w kolejnych roszczeniach. Wciąż oczekuje odszkodowania od lokalnego Councilu w kwocie 1000 funtów za swoje poprzednie mieszkanie. Według Petera Rolfe ma być to zadośćuczynienie za egzystowanie w zbyt małym, bo zaledwie trzypokojowym domu.

dzieci petera

Kiedy złożył zażalenie do lokalnych władz, trybunał orzekł, iż 1000 funtów odszkodowania należy się pokrzywdzonemu ojcu za „niesprawiedliwości“ przez które cierpiała jego rodzina. Innego zdania jest lokalny Council.

W ciągu 20 lat sięgania po zasiłki, ojciec 26 dzieci otrzymał łącznie około 500 5000 funtów. Żadne z dzieci Petera Rolfe, nie pracuje.

Sharing is caring!