» Źródło | Goniec.com | Open Magazyn.pl

– Były same w domu bez jedzenia, centralnego ogrzewania i jakiegokolwiek nadzoru – donosi Manchester Evening News Report o dwójce dzieci, które matka zostawiła i pojechała na wakacje.

_________________________________________________________________________________________________________________

W hrabstwie Greater Manchester doszło do nieprzyjemnego incydentu. Na trzy tygodnie dwoje dzieci, w tym jedno poniżej 10. roku życia, zostało pozostawione przez matkę, która wyjechała na wakacje. Mimo nietypowej sytuacji, dzieci codziennie chodziły do szkoły. Kobieta wróciła natomiast dopiero, kiedy sprawą zainteresowała się policja.

Zaraz po powrocie do kraju, matka została aresztowana pod zarzutem zaniedbywania swojego potomstwa. Następnie wyszła za kaucją. Obecnie małoletni przebywają pod opieką rodziców zastępczych – informuje Goniec.com. Ale to nie pierwszy tego rodzaju przypadek.

Wyszła do sklepu, ale wylądowała w Australii

Matka zostawiła piątkę swoich dzieci pod opieką swojego najstarszego, 14-letniego, syna i poleciała na sześciotygodniowe wakacje do Australii.

Historia miała miejsce w Birmingham. Kobieta wyszła z domu, mówiąc najstarszemu dziecku, że idzie na zakupy do pobliskiej Asdy. Skontaktowała się z nim po kilku godzinach, pisząc smsa, że nie wróci na noc do domu. Wtedy nastolatek zadzwonił do swoich dziadków, a oni powiadomili policję i opiekę społeczną.

Policja zjawiła się w domu kobiety o 1 w nocy. Mieszkanie było brudne, choć ciepłe. Na miejscu zastali szóstkę dzieci, najmłodsze miało 3 lata.

Okazało się, że matka postanowiła, nie informując o tym nikogo z rodziny, polecieć na urlop z poznanym przez internet mężczyzną. To on zapłacił za bilety. Kobieta ignorowała wiadomości od rodziców, odmówiła też wcześniejszego powrotu. Gdy jednak wróciła do Anglii, natychmiast została aresztowana i postawiona przed sądem, który skazał ją na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Kobieta nie znalazła się za kratkami tylko dlatego, że była w ciąży ze swoim siódmym dzieckiem.

Sąsiedzi twierdzili, że była dobrą matką i bardzo kochała swoje dzieci. Nie mogli zrozumieć, co mogło spowodować, że zostawiła dzieci w ten sposób. Obrońca oskarżonej utrzymywał, że żyła w ciągłym stresie spowodowanym samotnym wychowywaniem dzieci i to doprowadziło do jej „niespotykanego” zachowania.

Sharing is caring!