46-letnia Brytyjka Anne-Marie Casson urodziła własnego wnuka za sprawą sztucznego zapłodnienia. Jej 27-letni syn Kyle Casson jest gejem, który marzył o posiadaniu potomstwa.

____________________________________________________________________________________________________________________

W spełnieniu marzeń, pomogła mu jego matka, która zgodziła się zostać surogatką.  Teraz angielski Sąd Najwyższy podjął decyzję o przekazaniu pełnych praw rodzicielskich Kyle’owi.

Nietypowa rodzina mieszka w angielskim mieście Doncasters.  Syn Kyle’a – Miles ma 8 miesięcy. Po porodzie Casson adoptował dziecko swojej matki i zadecydował o zupełnym usunięciu jej z aktu urodzenia dziecka. Miles ma formalnie tylko jednego rodzica, a swoją biologiczną matkę, dawczynie jajeczek będzie mógł poznać dopiero po skończeniu 18. roku życia.

Chodziłem z matką na wizyty lekarskie, widziałem jak Miles rośnie, widziałem wszystkie zdjęcia USG, i byłem również przy narodzinach dziecka. Poród odbył się metodą cięcia cesarskiego. Chciałem matce dodać w ten sposób godności, żeby nie musiała podczas porodu męczyć się, przeć i myśleć, że to nie jej dziecko.

Z kolei pani Casson powiedziała, że chociaż kocha swojego syna, to są rzeczy, których nie powinien oglądać, i których nie powinien zobaczyć.

Casson jest pracownikiem supermarketu, na pokrycie kosztów sztucznego zapłodnienia i procedur adopcyjnych wydał łącznie 14 tys. funtów.

(md) | goniec.com
Fot | za Daily Mail

goniec_150

Sharing is caring!