22-letnia Katrina Jones przez cztery lata pobierała zasiłek na dwójkę dzieci, mimo że zaraz po urodzeniu oddała je do adopcji. Łącznie wyłudziła od państwa 27 tys. funtów – podaje „Daily Mail”.

____________________________________________________________________________________________________________

Katrina Jones0122-latka z Burnley położonego w angielskim hrabstwie Lancashire często publikowała na portalach społecznościowych zdjęcia, na których towarzyszyły jej pociechy.Często podpisywała je komentarzem typu  „idealna mama”. W rzeczywistości Jones jest matką trójki dzieci, ale dwoje młodszych oddała do adopcji otwartej, która umożliwiała jej codwutygodniowe i nadzorowane spotkania z maluchami. Przez cały czas pobierania zasiłku, czyli przez cztery lata, Jones mieszkała ze swoim partnerem, który również korzystał z zapomogi od państwa.

Kobieta przyznała się do winy. Sąd skazał ją na dwa lata prac społecznych, choć maksymalną karą za ten rodzaj oszustwa mógł być nawet pobyt w więzieniu. – Musi pani zupełnie odmienić swoje życie. Daję pani szansę, proszę jej nie zmarnować – powiedział sędzia w uzasadnieniu wyroku.

(md) | Goniec.com
Fot | za Daily Mail

goniec_150

Sharing is caring!