» Damian Biliński | Źródło: Daily Mail

Kelly Emery (34 l.) z Nottingham została oskarżona o zabójstwo swego syna Fentona Hogana i skazana na 6 lat więzienia. We krwi dwulatka znaleziono tak dużą dawkę metadonu, że miałby z nią kłopot nawet człowiek dorosły.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Metadon (odpowiednik heroiny) jest bardzo silnie uzależniającym narkotykiem. Kelly Emery 34-letnia matka dwuletniego dziecka kilkakrotnie podała malcowi narkotyk tylko dlatego, aby mieć więcej czasu dla siebie. Chłopczyk po otrzymaniu metadonu zasypiał znacznie szybciej, co pozwalało uzależnionej matce (narkomance) zająć się swoimi sprawami, m.in. na spożywanie kolejnych narkotyków, w ciszy i spokoju.

Według ustaleń prokuratury na podstawie badań próbek krwi chłopczyka i włosów, Kelly Emery, swojemu synowi przed śmiercią metadon podała co najmniej 3-krotnie. Niestety chłopiec zmarł. Dawka narkotyku była tak silna, iż miałby z nią problem nawet dorosły człowiek.

Kelly Emery syn

Obrońca narkomanki bronił ją próbując udowodnić, że matka bardzo kochała dziecko, i że nigdy nie podała synowi narkotyku. Jednak decyzję o ukaraniu kobiety podjęła ława przysięgłych, na której zasiadało siedem kobiet i pięciu mężczyzn. Sąd nie dał wiary ani narkomance ani obronie i skazał kobietę na (zaledwie!) 6 lat pozbawienia wolności.

Sharing is caring!