» Dorota Kosko | Źródło: www.independent.co.uk

Podczas gdy alkohol jest legalną używką, dzięki której możemy do woli poddawać się odmiennemu stanowi, zataczać po ulicach, wymiotować, konopie wciąż są zakazane. Jak powszechnie wiadomo, odurzanie się alkoholem jest całkowicie zgodne z prawem. Marihuana, jako narkotyk klasy B ( „awansował“ z klasy C w 2009 roku) jest nielegalną substancją.

___________________________________________________________________________________________________________________

Kolejne badania, których wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie „Nature“ mają szansę zmienić postrzeganie konopi. Celem badań było porównanie ryzyka zgonu związanego ze stosowaniem różnych używek, które jednoznacznie udowodniły, iż marihuana jest najbezpieczniejsza.

Według raportu palenie konopi jest 114 razy mniej śmiertelną używką niż alkohol. Znalazła się ona na ostatnim miejscu, jako używka powodująca najmniejszą ilość zgonów i jest oczywiście bardziej bezpieczna niż napoje wyskokowe, heroina, kokaina, czy palenie tytoniu.

Stany Zjednoczone powoli szykują się do zmiany prawa. Colorado jest pierwszym stanem, w którym marihuana uznana została za legalną, jednak z pewnymi ograniczeniami. Barierę stanowi przede wszystkim wiek, czyli 21 lat. Można za to legalnie hodować konopie na swój własny użytek, lecz nie wolno wywozić ich poza kraj. A kiedy przyjdzie czas na Wielką Brytanię, czy Polskę?

Sharing is caring!