Małżeństwo uszczęśliwia? Zobaczcie te dane!

Pary małżeńskie lub żyjące w zarejestrowanym związku partnerskim częściej są szczęśliwe, niż te które są w związkach na, jak mówiło się kiedyś, „kocią łapę” – donosi ONS. Małżonkowie są także częściej szczęśliwi niż rozwodnicy oraz single.

34,7 proc. ludzi żyjących w związkach małżeńskich lub partnerskich ocenia swoją satysfakcję z życia na 9 lub 10 w dziesięciostopniowej skali.

Podobnie ocenia ją 28,9 proc. żyjących z partnerem lub wdowców/wdów, 21,9 proc. singli oraz 19,5 proc. tych, którzy przeszli przez rozwód.

Ale nie tylko żonaci oraz mężatki mają powody do zadowolenia. Badania ONS pokazują, że w ciągu ostatnich trzech lat – co zapewne jest związane z poprawą sytuacji gospodarczej – „narodowe samopoczucie” poprawiło się w z 17 badanych sfer życia. Wliczając w to zatrudnienie, dochody oraz poczucie bezpieczeństwa. Ale są i takie, gdzie wyniki są mniej różowe.

W 19 z badanych sfer wyniki są gorsze niż przed trzema laty. Jest tak na przykład, gdy chodzi o zdrowie oraz ocenę satysfakcji z tego, jak spędza się czas wolny. Spadła też liczba uprawiających sporty.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!