Makabryczne odkrycie! W lesie nieopodal Leeds znaleziono ciało Polaka!

Na terenach leśnych w Leeds w Anglii znaleziono ciało mężczyzny w średnim wieku. Zdaniem lokalnej policji, to najprawdopodobniej zwłoki Polaka, który zaginął na początku sierpnia – informuje „Yorkshire Evening Post”.

Makabrycznego odkrycia dokonano 8 września w lasku niedaleko Limewood Approach w Seacroft (Leeds). Choć oficjalna identyfikacja zwłok nie miała jeszcze miejsca, rzecznik West Yorkshire Police przyznaje, że najprawdopodobniej jest to ciało zaginionego Polaka, Janusza Cieszyńskiego.

„Skontaktowaliśmy się już z rodziną pana Cieszyńskiego i poinformowaliśmy ich o naszych dotychczasowych ustaleniach” – mówi rzecznik.

Przyczyna zgonu mężczyzny nie jest jeszcze znana. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok. „Aktualnie traktujemy tę sprawę jako śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach” – dodaje rzecznik West Yorkshire Police.

44-letni Polak po raz ostatni był widziany dokładnie miesiąc wcześniej, 8 sierpnia, w okolicy Kingsdale Court w Seacroft. Przebywał wówczas u znajomych, do których przyjechał w odwiedziny. Po kilkudniowym urlopie w Anglii planował powrót do Szwecji, gdzie mieszkał i pracował. Z ustaleń policji wynika, że 8 sierpnia Polak „wyszedł przed dom na papierosa” i ślad po nim zaginął. Po jego zniknięciu lokalne służby wielokrotnie ponawiały apele o pomoc w jego odnalezieniu – bez rezultatów.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!