Ludzkość ma ogromny dług u Ziemi

Na każdy rok życia ludzkości na Ziemi przypada określona ilość odnawialnych zasobów naturalnych. Dzień Długu Ekologicznego to dzień, w którym wykorzystaliśmy wszystkie zasoby przeznaczone na dany rok. Codziennie jemy, pijemy, podłączamy smartfony do prądu, poruszamy się pojazdami wydzielającymi spaliny – w skrócie: zużywamy zasoby Ziemi.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Ilość zasobów dostępnych na Ziemi kurczy się z roku na rok. Chodzi na przykład o paliwa kopalne, lasy, wodę, surowce czy gleby. Dzień Długu Ekologicznego w tym roku wypadł 1 sierpnia. Oznacza to, że po tej dacie ludzie żyją „na kredyt” u naszej planety, kosztem następnych pokoleń.

Mowa jednak o terminie dla całego świata, wyliczonym na podstawie śladów ekologicznych pozostawionych przez ludzkość w każdym kraju. W państwach wysoko rozwiniętych Dzień Długu Ekologicznego wypada znacznie wcześniej.

– Jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku Dzień Długu Ekologicznego przypadał w listopadzie. – mówi Ewa Chodkiewicz z WWF Polska. – Dzisiaj żyjemy coraz szybciej i zużywamy między innymi coraz więcej jednorazowych opakowań.

W tym roku już 15 marca ludność Stanów Zjednoczonych zużyła wszystkie zasoby naturalne przeznaczone na ten rok. Polska na tym tle wypada nieco lepiej – nasz rodzimy Dzień Długu Ekologicznego wypada 19 maja. Niemniej, to wciąż oznacza, że nad Wisłą wykorzystujemy surowce zdecydowane szybciej niż inne kraje.

– Codziennie korzystamy z wody czy z energii. Tylko świadome korzystanie z opakowań, segregacja śmieci i wszystkie elementy które pozwalają na mniejsze korzystanie odnawialnych i nieodnawialnych zasobów naszej planety. Ten Dzień Długu Ekologicznego z uwagi na świadome działania i wykorzystanie nowych technologii jesteśmy w stanie przesunąć. – tłumaczy Jacek Łukaszewski, prezes zarządu Schneider Electric Polska.

Co istotne, do redukcji zużycia zasobów wystarczy niewiele. Badacze z Schneider Electric obliczyli, że światowa data Dnia Długu Ekologicznego mogłaby zostać przesunięta aż o 21 dni. To oznacza niemalże cały dodatkowy miesiąc ulgi dla naszej planety. Warunki są dwa: wyposażenie budynków wykorzystujących zasoby w technologie umożliwiające efektywniejsze zużycie energii oraz modernizacja sieci elektrycznych tak, aby miały możliwość odnawiania energii.

W jaki sposób możemy przesunąć datę Dnia Długu Ekologicznego?

Jednym ze sposobów przesuwania dnia długu ekologicznego jest działalność platformy EcoStruxure. Technologia jest w stanie zapewnić do 50 proc. efektywności energetycznej przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii o 30 proc. EcoStruxure działa na trzech poziomach:

•    Komunikujące się produkty – w Budynkach komunikacja między czujnikami i liczniki podnosi efektywność oświetlenia, ogrzewania i klimatyzacji, umożliwiając zwiększenie bezpieczeństwa i optymalizując wykorzystanie powierzchni;

•    Automatyka i sterowanie – ta warstwa daje możliwość użytkownikom zarządzania danymi z pomocą urządzeń wspierających Internet Rzeczy, które działają w siedzibie przedsiębiorstwa oraz bieżącą optymalizację zużycia energii poprzez zdalny dostęp i zaawansowaną automatykę;

•    Aplikacje, analityka i usługi – wizualizacja raportowania wykorzystania energii poprzez interaktywne kokpity menadżerskie, wykrywanie i diagnoza awarii, analiza wydajności oraz monitorowanie zasobów w celu odkrycia dodatkowych możliwości zwiększenia efektywności energetycznej i przejścia na proaktywną konserwację.

Źródło | za: newsrm.tv

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!