Ludzkość ma ogromny dług u Ziemi

Na każdy rok życia ludzkości na Ziemi przypada określona ilość odnawialnych zasobów naturalnych. Dzień Długu Ekologicznego to dzień, w którym wykorzystaliśmy wszystkie zasoby przeznaczone na dany rok. Codziennie jemy, pijemy, podłączamy smartfony do prądu, poruszamy się pojazdami wydzielającymi spaliny – w skrócie: zużywamy zasoby Ziemi.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Ilość zasobów dostępnych na Ziemi kurczy się z roku na rok. Chodzi na przykład o paliwa kopalne, lasy, wodę, surowce czy gleby. Dzień Długu Ekologicznego w tym roku wypadł 1 sierpnia. Oznacza to, że po tej dacie ludzie żyją „na kredyt” u naszej planety, kosztem następnych pokoleń.

Mowa jednak o terminie dla całego świata, wyliczonym na podstawie śladów ekologicznych pozostawionych przez ludzkość w każdym kraju. W państwach wysoko rozwiniętych Dzień Długu Ekologicznego wypada znacznie wcześniej.

– Jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku Dzień Długu Ekologicznego przypadał w listopadzie. – mówi Ewa Chodkiewicz z WWF Polska. – Dzisiaj żyjemy coraz szybciej i zużywamy między innymi coraz więcej jednorazowych opakowań.

W tym roku już 15 marca ludność Stanów Zjednoczonych zużyła wszystkie zasoby naturalne przeznaczone na ten rok. Polska na tym tle wypada nieco lepiej – nasz rodzimy Dzień Długu Ekologicznego wypada 19 maja. Niemniej, to wciąż oznacza, że nad Wisłą wykorzystujemy surowce zdecydowane szybciej niż inne kraje.

– Codziennie korzystamy z wody czy z energii. Tylko świadome korzystanie z opakowań, segregacja śmieci i wszystkie elementy które pozwalają na mniejsze korzystanie odnawialnych i nieodnawialnych zasobów naszej planety. Ten Dzień Długu Ekologicznego z uwagi na świadome działania i wykorzystanie nowych technologii jesteśmy w stanie przesunąć. – tłumaczy Jacek Łukaszewski, prezes zarządu Schneider Electric Polska.

Co istotne, do redukcji zużycia zasobów wystarczy niewiele. Badacze z Schneider Electric obliczyli, że światowa data Dnia Długu Ekologicznego mogłaby zostać przesunięta aż o 21 dni. To oznacza niemalże cały dodatkowy miesiąc ulgi dla naszej planety. Warunki są dwa: wyposażenie budynków wykorzystujących zasoby w technologie umożliwiające efektywniejsze zużycie energii oraz modernizacja sieci elektrycznych tak, aby miały możliwość odnawiania energii.

W jaki sposób możemy przesunąć datę Dnia Długu Ekologicznego?

Jednym ze sposobów przesuwania dnia długu ekologicznego jest działalność platformy EcoStruxure. Technologia jest w stanie zapewnić do 50 proc. efektywności energetycznej przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii o 30 proc. EcoStruxure działa na trzech poziomach:

•    Komunikujące się produkty – w Budynkach komunikacja między czujnikami i liczniki podnosi efektywność oświetlenia, ogrzewania i klimatyzacji, umożliwiając zwiększenie bezpieczeństwa i optymalizując wykorzystanie powierzchni;

•    Automatyka i sterowanie – ta warstwa daje możliwość użytkownikom zarządzania danymi z pomocą urządzeń wspierających Internet Rzeczy, które działają w siedzibie przedsiębiorstwa oraz bieżącą optymalizację zużycia energii poprzez zdalny dostęp i zaawansowaną automatykę;

•    Aplikacje, analityka i usługi – wizualizacja raportowania wykorzystania energii poprzez interaktywne kokpity menadżerskie, wykrywanie i diagnoza awarii, analiza wydajności oraz monitorowanie zasobów w celu odkrycia dodatkowych możliwości zwiększenia efektywności energetycznej i przejścia na proaktywną konserwację.

Źródło | za: newsrm.tv

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.
/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.