Ludzie zaczynają wariować, ciemnogród rośnie w siłę. I nie chodzi tylko o szczepionki.

Ucieczka rodziców z noworodkiem ze szpitala położniczego wywołała wsparcie dużej ilości „specjalistów“ i fanów znachorskich metod.

Przed weekendem zaczęła się medialna afera z noworodkiem w roli głównej. Tym razem nie chodzi o patologczną parę, o poród w toalecie, czy podczas libacji alkoholowej. Otóż, bez dyskusji o tej, czy innej prawdzie, dyskusji o tym czy dziecko było wczesniakiem, czy też nie, czy lekarze proponowali inkubator, czy też nie, nie to jest sednem sprawy.

Faktem jest, że przyszli rodzice zgłosili się do szpitala z własnej, nieprzymuszonej woli i właśnie tam doszło do narodzin dziecka. Mało istotne jest też miasto, czy to Białogard, czy Warszawa, to również nie ma wpływu na to, co najważniejsze.

Wspaniałomyślni rodzice nie wyrazili zgody na podstawowe czynności medyczne, które ZAWSZE towarzyszą podczas narodzin dziecka w szpitalu. Powołując się na istnie znachorską wiedzę, zapomnieli chyba, że nie jesteśmy w afrykańskiej wiosce plemiennej, lecz w cywilizowanym świecie, gdzie od dawien dawna panują pewne standardy. O ile mi wiadomo, jeszcze żaden noworodek nie zmarł z powodu umycia go tuż po wyjściu z brzucha matki, podaniu witaminy K, podstawowym badaniom itp.

Rodzice nie zgodzili się nawet na obmycie noworodka, zakropienie mu oczu (twierdząc, że oczka można myć tylko mlekiem z piersi matki), oczywiście nie wyrazili zgody na podstawowe szczepienia, te same po których żyjemy my, nasi rodzice i dziadkowie. Koniec końców, szybko została wydana decyzja o ograniczeniu praw rodzicielskich, a rodzice uciekli ze szpitala z dzieciątkiem i ukrywają się z nim do teraz.

Najpierw trąbiły o tym „zakłamane“, „niemieckie“ media, później dla kontrastu na portalu You Tube pokazał się filmik z oświadczeniem ojca dziecka, który ewidentnie czyta cały tekst z kartki. I tu już rozłożyłam ręce. O ile staram się dzielić to co słyszę i czytam na dwa, sięgając po źródła prawicowe i lewicowe dla równowagi, tak tutaj po prostu zaniemówiłam.

Oto ojciec, bohater wielu ( tak sądzę po licznych pozytywnych komentarzach), wypowiada słowa, które są dla mnie bełkotem opętanych przez Jerzego Ziębę i tym podobnych cudotwórców, znachorów- cudotwórców namawiających rodziców do alternatywnych metod leczenia, jakie często kończą się śmiercią dziecka. Co ciekawe, jak twierdzą władze szpitala, matka dziecka przed porodem nie zgłaszała uwag do jakichkolwiek czynności medycznych wobec niej samej. Po urodzeniu dziecka zaczęły się kłopoty, gdyż rodzice nie zezwalali na żadnem, medyczne, ani kosmetyczne działania wobec noworodka.

Powodem była odmowa zaszczepienia córki w pierwszej dobie życia oraz odmowa podania zastrzyku z witaminą K. Oburzenie wzbudza również nasza prośba o niemycie dziecka i pozostawienie mazi popłodowej, co w świecie jest standardem, a tutaj traktowane jest jako zaniedbanie higieniczne grożące zakażeniem“ – mówi z wyrzutami ojciec, podający powody o zgłoszeniu jego i matki dziecka do sądu rodzinnego.

Całe jego „oświadczenie“ jest według mnie dowodem na to, że społeczeństwo zwariowało. Moda na bycie „eko“, wegetarianizm, niekonwencjonalne metody leczenia, idzie złą stronę. Od dawna „antyszczepionkowcy“ trąbią o wielkiej ich szkodliwości i zapewne zdarzyły się przypadki choroby wywołanej właśnie przez nie. Szkodliwa jest nawet witamina C i leki przeciwbólowe. Wiemy o tym wszyscy. Jednak – są jakieś granice. A my skaczemy ze skrajności w skrajność. Ślepo wierzymy w alternatywne metody, leczenie ziołami, kaznodziejów, którzy nie mają nic wspólnego z medycyną. Guru antyszczepionkowców jest Jerzy Zięba, który juz zdążył odnieść się do ‚bohaterskich“ rodziców, oczywiście stając w ich obronie. Czy psa też nie szczepimy na wściekliznę? Tak to mniej więcej wygląda. Przestajemy używać mózgu. Myślenie logiczne odstawiamy na bok i niczym barany na rzeźnie lecimy za jakąś nową „doktryną“.

Życzę wszystkim więcej rozumu, zdobywania wiedzy z różnych źródeł, mniej podążania za znachorami, bo mi to niestety zaczyna przypominać sektę.

Dorota Kosko | Open Magazyn

ZABEZPIECZ TO CO NAJWAŻNIEJSZE
UBEZPIECZENIA

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,

Więcej na temat zabezpieczeń czytaj tutaj!

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie TRUST

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

GOOD

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Brexit może nastąpić później

4 lutego 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

4 lutego 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Cud natury czy in vitro?

4 lutego 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Brytyjczycy najgorszymi pasażerami samolotów

25 stycznia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

25 stycznia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Jak seks wpływa na zdrowie?

25 stycznia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

„Oddajcie nam naszych ludzi” – premier Morawiecki odleciał

24 stycznia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Anglicy kupują „brexit box” zestaw na wypadek pustych półek w sklepach

19 stycznia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Brexit: Parlament odrzucił umowę. Co teraz będzie? Jest kilka scenariuszy

16 stycznia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Umowa ws. Brexitu odrzucona. Wielka porażka premier May

15 stycznia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Polak z Londynu przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem

22 grudnia 2018/Autor OPEN MAGAZYN

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

21 grudnia 2018/Autor OPEN MAGAZYN

Brexit: biznes na wyspach z przerażeniem obserwuje polityków

21 grudnia 2018/Autor OPEN MAGAZYN

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

21 grudnia 2018/Autor OPEN MAGAZYN

Theresa May mówi publicznie o sytuacji Polaków po brexicie

20 grudnia 2018/Autor OPEN MAGAZYN

Unia Europejska zakaże używania plastikowych sztućców i słomek

19 grudnia 2018/Autor OPEN MAGAZYN

Brytyjska armia utworzy „bataliony brexitu”

19 grudnia 2018/Autor OPEN MAGAZYN

Strach siedzieć w brytyjskich więzieniach

17 grudnia 2018/Autor OPEN MAGAZYN

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.