Ludzie z bajglem na głowie

Mecz studenckich reprezentacji, wesele w ekskluzywnym hotelu, spotkanie w jednym z najbardziej znanych pubów. Miejsce i wydarzenie nie mają znaczenia, wystarczy iskra, by impreza przekształciła się w zadymę.

To miało być święto sportu, ciała i ducha. Studenckie reprezentacje uniwersytetów Brighton i Sussex od lat rywalizują ze sobą, w różnych dyscyplinach. Tak było również 19 marca bieżącego roku. Najpierw rozegrano mecze hokeja, krykieta i piłki nożnej, na deser zostawiając pojedynek rugbystów. Obie drużyny przystąpiły do walki w bojowych nastrojach, jednak kiedy z trybun zaczęły lecieć butelki po piwie i świece dymne, a na płytę boiska wdarł się tłum kibiców, mecz został przerwany. I zaczęła się wielka bijatyka.

To, co działo się na murawie, przypominało sceny rodem ze stadionów piłkarskich z lat 80. ubiegłego stulecia. W zadymie uczestniczyły dziesiątki osób, jeden ze studentów wymachiwał nożem, inny biegał nago. Pojawiły się akcenty rasistowskie i homofobiczne. Specjalnie wynajęta na tę imprezę agencja ochrony nie była w stanie zapanować nad sytuacją, dopiero przybyła na miejsce policja przywróciła spokój. Część poszkodowanych otrzymała pomoc medyczną na miejscu, inne zostały skierowane na badania do szpitala.

Wicerektorzy obu uczelni, Adam Tickell z University of Sussex i Debra Humphris z University of Brighton, w specjalnym oświadczeniu określili zajścia jako szokujące i haniebne, równocześnie zapowiadając przeprowadzenie szczegółowego dochodzenia i wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec uczestników rozróby.

Do wydarzeń odniósł się również związek studentów University of Sussex and Brighton & Sussex Medical School. – Wstyd nam, że doszło to takiej sytuacji. Pogwałcono zasady fair play i normalnego zachowania, narażając na niebezpieczeństwo kibiców, obsługę zawodów oraz samych zawodników.

Co było zarzewiem konfliktu? Według świadków zadyma wybuchła, kiedy studenci z Sussex zaczęli wykrzykiwać obelgi pod adresem swoich oponentów. Żacy z Brighton odpowiedzieli na to paleniem flag rywali, a potem w ruch poszły świece dymne i pięści.

– To było naprawdę groźne. Wrogi nastrój panował jeszcze przed rozpoczęciem meczu, a gęsta atmosfera narastała coraz bardziej. Polała się krew, ranni leżeli na murawie – opowiadał jeden ze świadków.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Zabezpieczenie to podstawa.

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Cała sala w rytm muzyki

Rzesza studentów okładających się pięściami na uczelnianej imprezie to ewenement nie tylko w brytyjskiej skali. Podobnie jak zdarzenia, do których doszło miesiąc wcześniej w pubie J D Wetherspoon w miejscowości Trowbridge, w hrabstwie Wiltshire. Był wczesny, niedzielny poranek, kiedy w lokalu wybuchła potężna awantura, w której wzięło udział ponad 100 osób.

– Nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw. Dobrze się bawiliśmy, w pewnym momencie poszedłem po drinka, a kiedy się odwróciłem niespodziewanie dostałem butelką w głowę. Wyszedłem na zewnątrz, ale mówiąc szczerze niewiele z tego pamiętam – opowiadał dzień później 22-letni Nick Smith. A jego o rok młodszy kolega Tommy Arkle, który nagrał awanturę na swoim telefonie dodał, że wszystko zaczęło się od starcia dwóch pijanych osobników. Ruszyli na siebie z pięściami, a chwilę potem bijatyka rozlała się na całą salę.

– W życiu byłem świadkiem różnych starć, w różnych miejscach, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem. To było nieprawdopodobne, wymiana ciosów odbywała się w takt grającej w tle muzyki – opowiadał Arkle.

Zadymę zakończyła interwencja policji, podczas której jeden z funkcjonariuszy został uderzony w twarz. Jak się później okazało, niedługo przed wybuchem awantury usunięto z pubu mężczyznę. 21-letni Levant Sali, który zachowywał się podejrzanie, został oskarżony o posiadanie noża w miejscu publicznym i trafił do aresztu.

Rzecznik J D Wetherspoon, jednej z największych i najbardziej popularnych sieci pubów w Wielkiej Brytanii oświadczył, że bijatyka na tak dużą skalę nigdy wcześniej nie miała miejsca w lokalach tej firmy. – To, co się wydarzyło, uderzyło zarówno w personel, jak i w stałych bywalców oraz w reputację całej naszej marki. Dlatego zrobimy wszystko, żeby winni odpowiedzieli za swoje czyny.

Fruwające stoły

– To najpiękniejsza wieś w Anglii – nie miał wątpliwości żyjący w XIX wieku poeta, malarz i architekt William Morris. I rzeczywiście, położonej w hrabstwie Gloucestershire wiosce Bibury trudno odmówić uroku oraz malowniczego położenia. Podobnie jak znajdującemu się tam hotelowi The Swan, gdzie noc w dwuosobowym pokoju kosztuje 300 funtów. Jak zapewniają właściciele obiektu, przyjezdni znajdą w nim spokój, ciszę i doświadczą niezapomnianych chwil.

Tymczasem niezapomnianych wrażeń, chociaż ze zgoła innych powodów, doświadczyli uczestnicy zorganizowanego tam niedawno wesela. Zaczęło się tradycyjnie, a skończyło na fruwających stołach i interwencji policji. Sytuacja była na tyle poważna, że ściągnięto funkcjonariuszy z pięciu miast – Cirencester, Stow-on-the-Wold, Gloucester, Stroud i Swindon. Część z nich była uzbrojona w broń palną, inni przybyli z psami. Stróżom prawa dopiero po pół godzinie udało się przywrócić porządek.

Awantura wybuchła, kiedy jeden z mężczyzn został popchnięty i wpadł do rzeki Coln przepływającej przez hotelowy ogród. Na dalszy ciąg zdarzeń nie trzeba było długo czekać – ponad 20 weselników starło się z lokalnymi mieszkańcami. W ruch poszły pięści i to, co kto miał pod ręką. Policja aresztowała pięć osób – czterech mężczyzn w wieku 21, 22, 27 i 55 lat oraz 53-letnią kobietę. Wszyscy przyjechali z Luton i uczestniczyli w weselu. Mieszkaniec Bibury, Andrew Johnston, podsumował zdarzenie krótko: – To była barowa rozróba pomiędzy miejscowymi i pijanymi gośćmi.

Konwenanse „Gazzy”

W innym hotelu, w innym miejscu, zabalował z kolei Paul Gascoigne. Były gwiazdor piłkarskiej reprezentacji Anglii miał w głębokim poważaniu konwenanse i zasady. Według świadka, Alvina Carpio, „Gazza” pojawił się bardzo pijany i od razu wdał w kłótnię. Pluł, robił rasistowskie uwagi, obłapywał kobiety.

– Obrażał moich kolegów, jednego z nich uderzył w ramię i głowę, po czym rzucił w niego 20-funtowym banknotem – relacjonował Carpio.

Następnie były piłkarz wdał się w szarpaninę z mężczyzną, którego przyjaciela wcześniej spoliczkował, a chwilę potem spadł ze schodów i z rozbitą głową trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku w luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu The Ace w londyńskiej dzielnicy Shoreditch, gdzie apartament kosztuje 539 funtów za dobę.

To była już kolejna wpadka Gascoigne’a, który od ponad 20 lat zmaga się z chorobą alkoholową. Zaledwie trzy miesiące wcześniej 49-letni celebryta został ukarany grzywną w wysokości 1000 funtów za rasistowskie uwagi, jakie kierował pod adresem swojego czarnoskórego ochroniarza.

W pociągu i na peronie

Dochodziła godzina pierwsza w nocy, w niedzielę 26 lutego bieżącego roku, kiedy policjanci szczelnym kordonem obstawili stację kolejową w mieście Potters Bar, w hrabstwie Hertfordshire, czekając na mający nadjechać pociąg. Nieprzypadkowo, gdyż z informacji, jakie uzyskali, wiedzieli, że dzieją się w nim dziwne rzeczy. Załoga składu donosiła, że w pewnym momencie dwie jadące pociągiem dziewczyny zaczęły wyciągać z torebek bajgle (rodzaj pieczywa podobnego do obwarzanka – przyp. DD) i kłaść je innym podróżnym na głowy. Robiły to wśród krzyków, przyśpiewek i dopingu ze strony swoich kolegów. Dougie Stew, który nagrał zdarzenie telefonem komórkowym i umieścił filmik w sieci, stwierdził, że był to zupełnie surrealistyczny widok. – Z boku sytuacja wyglądała nawet śmiesznie, jednak nie wszystkim taka „zabawa” się podobała – relacjonował.

W końcu doszło do przepychanek, które przerodziły się w bójkę. Starcie kontynuowano również na peronie, już po zatrzymaniu pociągu, mimo interweniujących funkcjonariuszy.

Policja skwitowała to wydarzenie wpisem na Twitterze: „Żaden bajgiel nie powinien być traktowany tak okrutnie. I nikt nie może być zastraszany przez tego typu zachowanie”.

Źródło | Dariusz Dzikowski

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!