Czy loty między Wielką Brytanią a Unią Europejską zostaną zawieszone?

To może nastąpić, jeśli w negocjacjach nad Brexitem nie poruszony zostanie wątek komunikacyjny.

“Metro” informuje, że wszystkie loty między Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej zostaną zawieszone na jeden dzień – 29 marca 2018 roku.

Wydaje się, że sprawa jest już przesądzona. Choć do tak zwanego Brexitu wciąż zostało wiele czasu, do takiej sytuacji może dojść.  Zostało to potwierdzone przez Phillipa Hammonda, który jest Kanclerzem Skarbu w gabinecie premier Theresy May.

Według niego taka sytuacja jest czysto teoretyczna, ale może dojść do tymczasowego paraliżu na europejskim niebie, jeśli negocjacje w sprawie Brexitu nie obejmą spraw komunikacyjnych.

Hammond wypowiedział się na temat sytuacji w dniu Bretixu po tym, jak British Airlines Passengers Association (BAPA) oświadczył, że Bretix będzie miał ogromny wpływ na całą branżę lotniczą. Szef BAPA, Brian Strutton powiedział:

„Brytyjskie linie lotnicze będą musiały wstrzymywać loty. To jednak znacznie poważniejsze niż się wydaje. Pasażerowie odczują wpływ Brexitu dużo wcześniej niż w marcu 2019 roku. Żadna linia lotnicza nie będzie ryzykowała sprzedaży biletów na ten okres. Z drugiej strony, sami pasażerowie mogą bać się rezerwacji lotów na marzec 2019”

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

OGŁOSZENIA

DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO I BEZ REJESTRACJI!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.