Londyn: Uberem pojeździmy jeszcze rok

Firma złożyła odwołanie od decyzji Transport of London o zawieszeniu licencji na przewóz ludzi w stolicy Wielkiej Brytanii.

Sprawa jest w sądzie, a sam proces potrwa minimum rok – donosi The Guardian.
Do czasu zakończenia procesu odwoławczego przed sądem Uber cały czas będzie mógł wozić pasażerów. Szefowie firmy w swoim odwołaniu chcą udowodnić, że działali i działają zgodnie z prawem a firma jest „właściwym” przewoźnikiem w Londynie.

Teoretycznie licencja dla Ubera wygasła 30 września, jednak przewoźnik miał 21 dni na odwołanie. Obecnie odwołanie złożone jest w sądzie Westminsterskim i czeka na rozpatrzenie. Pierwsza rozprawa nastąpi 11 grudnia. Jednak cały proces potrwa minimum rok – informują prawnicy Ubera.

Przez ten czas aplikacja będzie działała jak do tej pory.

TfL nie przedłużył licencji Uberowi z powodu oporów tego przewoźnika do zgłaszania – między innymi – przestępstw w swoich taksówkach. Do tego dochodziły obawy, że przewoźnik nie przeprowadza badań medycznych swoim kierowcom, a ci z kolei nie są sprawdzani pod kątem niekaralności.

Sama aplikacja przez którą można zamówić taksówkę była stworzona, żeby omijać prawo podatkowe – uważa Transport for London.

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

OGŁOSZENIA

DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO I BEZ REJESTRACJI!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.