Litewska kochanka wydutkała brytyjskiego milionera z 650 tys. funtów w koncertowy sposób

650 tys. funtów – tyle warty jest dom należący do John Hogginsa, brytyjskiego milionera i właściciela „hydraulicznego imperium”. No właśnie – niezupełnie należący. Zdaniem sądu bowiem, dom nie jest własnością biznesmena, tylko jego litewskiej ekskochanki, która najwyraźniej wystrychnęła go na dutkach – to znaczy: na dudka.

John Hoggins, milioner i właściciel przedsiębiorstwa z branży hydrauliczno-grzewczej, poznał Litwinkę Gretę Cerniauskaite, gdy ta byłą sprzątaczką w National Portrait Gallery. Kobieta szybko zdobyła jego serce, a wraz z nim – również portfel swojego partnera. Dziewięcioletni związek z brytyjskim krezusem był dla niej prawdziwą bonanzą.

Jak dowiedział się sąd, przed którym toczyła się sprawa o podział majątku, Hoggins kupił swojej kochance bentleya za 160 tys. funtów, fundował jej biżuterię i odzież, na które w sumie przeznaczył ok. 100 tys. funtów, sprowadził dla niej nawet luksusową pościel z Mediolanu za 8 tys. funtów. Na tym oczywiście nie koniec. Para odbywała bajeczne podróże w rajskie zakątki świata: do Tajlandii, na Florydę, na Mauritius, na Kubę. Kochankowie zwiedzili też Alaskę.

Hoggins nie tylko obsypywał Gretę podarkami, ale również zatrudnił ją na „fikcyjnym” stanowisku.  To znaczy stanowisko było realne, tyle że nie było na nim zbyt wiele do roboty. Zupełnie odwrotnie rzecz się miała z wypłatą – Litwinka inkasowała, bagatelka, 93 tys. funtów rocznie. Za nicnierobienie!

Gdy para rozstała się po dziewięciu latach pożycia, kobieta uznała, że należy jej się „odprawa”. I zażądała od Hogginsa domu wartego 650 tys. funtów! Sąd przyznał jej rację. Z prostej przyczyny: gdy Hoggins kupował nieruchomość, zapisał ją na swoją dziewczynę. Litwinka uważa, że po prostu podarował jej dom, a teraz, po zakończeniu związku, chce go odzyskać. Mężczyzna tłumaczy rzecz inaczej – nie mógł zaciągnąć kredytu na siebie, bo miał już zbyt wiele długów, dlatego musiał zakupić go na swoją partnerkę.

Czy w kontekście bajońskich sum wydawanych na kochankę takie wyjaśnienie nie brzmi jak wykręt? Być może. A być może sąd dał się „zaczarować” Grecie podobnie jak brytyjski „hydraulik”. Jedno jest pewne – imigrantce związek z pewnością się opłacał, przynajmniej finansowo.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

NASZ KOSZYK USŁUG

» REMONTY / HANDYMAN » ELEKTRYKA » HYDRAULIKA » SYSTEMY ALARMOWE » TELEWIZJA SATELITARNA » SPRZĄTANIE » PROBLEMY MIESZKANIOWE » NAPRAWA KOMPUTERÓW, TABLETÓW, SMARTFONÓW U KLIENTA W DOMU » » WYWÓZ ŚMIECI W LONDYNIE » PRZEPROWADZKI » » POMOC W TŁUMACZENIU W URZĘDACH, SZPITALU, SZKOLE, ETC. W LONDYNIE » MONTAŻ I SPRZEDAŻ OKNA I DRZWI – SZKOCJA » FIRMA PRZEWOZOWA » BENEFITY / POMOC W URZĘDZIE, ETC. » TŁUMACZENIA » STRONY INTERNETOWE » FOTOGRAFIA OKOLICZNOŚCIOWA » COACHING » TAROT

Wyślij szybką wiadomość

6 + 2 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!