Link to Poland – portal internetowy o Polsce i Polakach na świecie – trzeci rok działalności.

Dokładnie trzy lata temu został uruchomiony Link to Poland. Pomysłodawca portalu i jednocześnie menadżer zarządzający, Mariusz Soltanifar podkreśla, że “redakcja portalu Link to Poland, na przestrzeni minionych trzech lat, dołożyła wszelkich starań aby informacje o wielu szczytnych inicjatywach organizowanych przez i dla Polaków, w Polsce oraz poza jej granicami, trafiły do jak najszerszego kręgu odbiorców i by były przygotowywane także w języku angielskim bądź niderlandzkim. Polacy osiągają sukcesy na świecie, są autorami unikalnych projektów, ale informacja o nich może być znacznie lepiej rozpowszechniana tylko poprzez wielojęzyczne publikacje, które dotrą do osób nie posługujących się językiem polskim. Dzięki temu możemy przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku Polski w świecie, bądź jego poprawy” – zaznacza.

Kolejny rok istnienia Link to Poland był rokiem intensywnej pracy dla redakcji portalu, ale też i czasem miłych spotkań i nawiązania nowych kontaktów. Również nasi Partnerzy polonijni zaangażowani byli w szereg różnorodnych działań. Na uwagę zasługuje zorganizowany po raz trzeci Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA. Agata Lewandowski, podkreśla wartość jaką tworzy Link to Poland z perspektywy organizatora Festiwalu:

“Link to Poland to portal tworzony przez ludzi, z którymi dobrze się współpracuje! Jako wieloletni organizator projektów kulturalnych, wiem, że podstawą sukcesu są ludzie, którzy uczestniczą w ich budowie. Często kiedy rozpoczynamy nasze przedsięwzięcia, media bardzo sceptycznie włączają się w ich promocję. Link to Poland uwierzył w tworzony przez mnie Festiwal Filmów Emigracyjnych EMIGRA od jego pierwszej edycji, kiedy jeszcze przysłowiowo „raczkowaliśmy”. Dlatego w tym roku możemy wspólnie cieszyć się, że EMIGRA „stanęła już na nogi” i wzięło w niej udział dwóch reżyserów, którzy otrzymali Oscara – Paweł Pawlikowski i Piotr Fudakowski. W przyszłości zrealizujemy z Link to Poland jeszcze wiele ciekawych, nowatorskich projektów” – dodaje.

Z inicjatywy Fundacji Dobra Polska Szkoła i portalu DobraPolskaSzkola.com i jej polskiego partnera Edukacja dla Demokracji, w tym roku po raz pierwszy w historii polonijnych wydarzeń w USA pojawiło się nowe święto – Polonijny Dzień Dwujęzyczności (Polish Bilingual Day), które od tej pory będzie obchodzone co roku w październiku. Już dziś zapraszamy wszystkie polskie sobotnie szkoły i organizacje polonijne w innych krajach do przyłączenia się do wspólnego świętowania. Link to Poland ze swej strony pragnie zapewnić o swoim dalszym wsparciu dla inicjatyw związanych z dwujęzycznością i nauką języka polskiego. Marta Kustek, redaktor naczelna portalu DobraPolskaSzkola.com – tak wspomina początki współpracy z Link to Poland: “Wydaje się, że to było tak niedawno, kiedy Link to Poland pojawił się w sieci i bardzo szybko dał o sobie znać wielu rzeszom Polaków porozsiewanych po całym świecie. Jestem pełna podziwu dla prowadzących stronę, że w tak krótkim czasie udało im się osiągnąć tak wysoką rozpoznawalność w sieci i na portalach społecznościowych. Również nie jestem tym zbytnio zdziwiona – Link to Poland jest miejscem, w którym możemy znaleźć bardzo dużo cennych informacji, dla nas, Polaków zamieszkałych poza krajem, odwiedzających zarówno Polskę, jak i inne kraje, do których podróżujemy. Na Link to Poland możemy znaleźć informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych, w których akurat w tym miejscu możemy uczestniczyć. Dla mnie niezwykle cenne są informacje dotyczące ciekawych projektów kulturalnych lub edukacyjnych, realizowane w polonijnych środowiskach, jak również problemy z którymi zmagają się nasi rodacy w innych krajach. Dlatego chętnie tutaj zaglądam. Gratuluję tak ciekawej strony, życzę utrzymania dalszego tak aktywnego kursu i realizowania wielu inspirujących projektów wśród Polonii!” – dodaje.

W tym roku do grona partnerów Link to Poland dołączyli nowi partnerzy biznesowi Brand24 oraz MoneyGram. Mick Griffin, Dyrektor Global Sales w Brand24, z entuzjazmem, mówi, że “Brand24 niezwykle cieszy perspektywa współpracy z Link To Poland. Naszym celem od zawsze było wspieranie marek tak, aby lepiej rozumiały społeczności, w których działają, a także bardziej angażowały się w ich życie. Dla firm działających za granicą może to być prawdziwe wyzwanie, na które chcemy odpowiedzieć przedstawiając im nie tylko nasze własne rozwiązania” – podkreśla.

Andrzej Wilk, Prezes MoneyGram Payment Systems Poland, podkreśla, że “dla MoneyGram współpraca z „Link to Poland” jest rzeczą całkowicie naturalną. Jako światowy potentat w obsłudze przekazów pieniężnych, przenieśliśmy część swojej centrali z USA do Warszawy. Polska wygrała między innymi z Irlandią, Czechami i Bułgarią. Warszawskie biuro firmy zatrudnia dziś ponad 600 osób; reprezentowanych jest tu 38 różnych funkcji biznesowych. Pracownicy centrum obsługują agentów i klientów MoneyGram we wszystkich strefach czasowych, posługując się 24 językami (w tym m.in. arabskim, greckim, hindi, koreańskim, mandaryńskim, swahili, tureckim, urdu czy wietnamskim). Aż 30 proc. zespołu to obcokrajowcy, reprezentujący 45 narodowości. Z warszawskiego biura koordynowane są kluczowe procesy. Tu również powstają nowe, innowacyjne rozwiązania, dotyczące tzw. kanałów samoobsługowych, które są dla nas priorytetem. MoneyGram zapewnia międzynarodowe przekazy pieniężne w ponad 200 krajach i terytoriach zależnych, dzięki globalnej sieci ponad 350 tys. placówek agentów, do których należą m.in. sklepy, międzynarodowe urzędy pocztowe i banki.”

Coraz więcej korzyści, że współpracy z Link to Poland dostrzegają również polskie porty lotnicze. Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport, podkreśla wartość współpracy z portalem Link to Poland: “Znaczącą grupę naszych pasażerów stanowią Polacy mieszkający na stałe za granicą lub pracujący w krajach zachodniej Europy. Z badań wynika, że regularnie odwiedzają Kraków i korzystają z oferty naszego lotniska. Link to Poland to dla nas ważny kanał dotarcia do tej grupy pasażerów. Zaletą portalu jest dobre przygotowanie merytoryczne redakcji, szybkość opracowywania informacji, nowoczesny layout. Dzięki temu, że portal jest prowadzony w kilku wersjach językowych publikowane tam treści docierają nie tylko do Polonii. Współpraca z Link to Poland jest dla lotnisk znakomitym uzupełnieniem innych form komunikacji”.

link to poland

Portal Link to Poland podobnie jak w latach ubiegłych, także w mijającym roku, wspiera inicjatywy z udziałem polskiej diaspory i Polaków na całym świecie i rozpowszechnia informacje o wydarzeniach kulturalnych, biznesowych, edukacyjnych, sportowych, czy rozrywkowych na zasadzie udzielania patronatu medialnego. Jednym z wydarzeń, które trafiło pod opiekę medialną portalu już od pierwszej edycji, są Międzynarodowe Zawody Łazików Marsjańskich European Rover Challenge (ERC). Łukasz Wilczyński, dyrektor zarządzający Planet PR, organizator European Rover Challenge, stwierdza, że “Link to Poland jest przede wszystkim skarbnicą wiedzy na temat najciekawszych wydarzeń w naszym kraju oraz wydarzeń związanych z Polską na świecie. Nie ukrywam, że w gąszczu co raz większego natłoku informacji płynących z różnych źródeł, dobrze jest mieć jedno uniwersalne miejsce, które nie tylko agreguje informacje, ale (co najważniejsze) samo je opracowuje. To ważne, bowiem wiele portali polonijnych zazwyczaj jest zlokalizowanych poza Polską, a współpraca z Link to Poland to gwarancja obecności reporterów portalu na miejscu wydarzenia, w Polsce. Dzięki temu od początku organizacji European Rover Challenge mamy fantastyczne wsparcie dziennikarzy portalu w nagłośnieniu naszego wydarzenia poza granicami Polski. A jest to dla nas bardzo istotne, jako że chcemy promować nasze wydarzenie także wśród Polonii rozsianej po świecie, aby również motywować ich do coraz częstszego odwiedzania Polski przy okazji różnych wydarzeń naukowych, kulturalnych czy sportowych. Z punktu widzenia promocji Polski środowisko polonijne jest bowiem bardzo ważną grupą docelową, o którą należy szczególnie dbać, jako że są naszymi naturalnymi ambasadorami w świecie” – dodaje

Link to Poland angażuje się także w spotkania mające na celu budowanie wizerunku Polski w świecie.Anita Wójtowicz, Prezes Stowarzyszenia Florek Entertainment, organizatora cyklu konferencji ‘Made in Polska’ w Paryżu, w której brała udział redakcja portalu, zaznacza, że “Link to Poland odpowiada na autentyczna potrzebę scentralizowania informacji o wydarzeniach polonijnych z całego świata, tak aby można było dzielić się nimi w takim miejscu, które jest neutralne politycznie i religijnie, a zarazem otwarte na wszystkie polonijne organizacje z całego świata. Cieszę się, że Link to Poland idealnie odzwierciedla prawdziwa Polskę i Polaków oraz prezentuje ich aktywności poza granicami kraju. Mam nadzieję, że Link to Poland stanie się globalnym forum wymiany doświadczeń polonijnych oraz pozwoli odkryć Polskę, tym którzy jeszcze nie wiedzą jak piękny i bogaty jest nasz kraj” – uzupełnia.
Link to Poland wspiera także wiele inicjatyw naukowych. Przykładem jednej z nich, jest organizowana z wielkim rozmachem, Konferencja:

“Nauka. Polskie Perspektywy”. Dr Joanna Bagniewska, zoolog i popularyzatorka nauki, na stałe mieszkająca w Wielkiej Brytanii, zaznacza, że “Link to Poland jest internetowym centrum informacji o Polsce. Współpracuje z wydarzeniami polonijnymi na całym świecie, promując tym samym wartościowe inicjatywy z przeróżnych dziedzin oraz liderów działających na rzecz Polski. Portal prowadzi działalność w trzech językach, a opisuje wydarzenia realizowane w przestrzeni międzynarodowej. Uwzględnia nieoczywiste drogi promocji Polski, na przykład poprzez opisywanie projektów badawczych prowadzonych przez polskich uczonych, oraz konferencje naukowe zrzeszające polskie środowiska akademickie.”

Redakcja portalu Link to Poland zaprasza serdecznie do współpracy, osoby prywatne i organizacje, chcące podjąć wyzwanie prezentacji Polski i Polaków w świecie, w sposób interaktywny i nowoczesny.

Dane kontaktowe:
Link to Poland: www.linktopoland.com
telefon (międzynarodowy): 0031 684 978 862
telefon polski: 0048 602 466 265
Facebook: www.facebook.com/linktopoland
Twitter: www.twitter.com/LinkToPoland
Pinterest: http://pinterest.com/linktopoland/
Instagram: @linktopoland
Skype: linktopoland

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

Brexit może nastąpić później

, , ,
Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

, , , ,
Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą.

Cud natury czy in vitro?

, , , , ,
Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

Brytyjczycy najgorszymi pasażerami samolotów

, , ,
Z danych Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu lotniczego wynika, że Brytyjczycy zachowują się w samolotach najgorzej. Mieszkańcy Wysp najczęściej wdają się w awantury, piją alkohol i palą papierosy na pokładzie.

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

, , ,
Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?

Jak seks wpływa na zdrowie?

, , , ,
Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Polak z Londynu przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem

, , ,
Jeden z plakatów umieszczonych w internecie sugerował, że księcia Harry'ego należy zastrzelić za "zdradę rasy", wskazując, że zdecydował się na małżeństwo z mającą afroamerykańskie korzenie aktorką Meghan Markle.

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

, , ,
System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

Brexit: biznes na wyspach z przerażeniem obserwuje polityków

, , , , ,
Przedstawiciele czołowych brytyjskich organizacji biznesowych skrytykowali działania polityków ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, oznajmiając, że 'z przerażeniem obserwują, jak skupiają się oni na partyjnych dysputach, a nie praktycznych czynnościach'.

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

, , , ,
W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.

Theresa May mówi publicznie o sytuacji Polaków po brexicie

, , ,
"Chcemy chronić prawa obywateli polskich w przypadku również brexitu, wyjścia z Unii Europejskiej w postaci brexitu, bez porozumienia. Chcemy podkreślić naszą gościnność i chęć pozostawienia Polaków w Wielkiej Brytanii.

Unia Europejska zakaże używania plastikowych sztućców i słomek

, , , , ,
Parlament Europejski wraz z państwami członkowskimi debatowali dzisiaj na temat ochrony środowiska. Nowe przepisy uregulują ograniczenie liczby plastikowych odpadów, które finalnie trafiają do mórz. W krajach Unii Europejskiej zabronione będzie używanie słomek, patyczków higienicznych, czy też plastikowych talerzy i sztućców.

INFORMACJE I BIZNES

Brytyjczycy najgorszymi pasażerami samolotów

, , ,
Z danych Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu lotniczego wynika, że Brytyjczycy zachowują się w samolotach najgorzej. Mieszkańcy Wysp najczęściej wdają się w awantury, piją alkohol i palą papierosy na pokładzie.

"Oddajcie nam naszych ludzi" - premier Morawiecki odleciał

, , , ,
"Mamy najniższy poziom bezrobocia, wzrost gospodarczy w wysokości 5,5 proc. PKB - jeden z najwyższych w UE, mam więc nadzieję, że do Polski wróci wielu, wielu Polaków"

Anglicy kupują "brexit box" zestaw na wypadek pustych półek w sklepach

, , , , ,
Brexit box, który kosztuje 295 funtów (ponad 1400 zł), można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego Emergency Food Storage. „Ten brexit box to świetny początek, aby pomóc ci przezwyciężyć obawy o brak jedzenia w sklepach po brexicie” – czytamy w opisie produktu.

Brexit: Parlament odrzucił umowę. Co teraz będzie? Jest kilka scenariuszy

, , , ,
Premier Theresa May zaliczyła kompletną – choć przewidywaną – wpadkę. Jest to gigantyczna porażka. W historii brytyjskiego parlamentaryzmu nie notowana. Umowy ws. brexitu w takiej formie nie chcą brytyjscy posłowie. To już wiemy. Ale co będzie dalej?

Umowa ws. Brexitu odrzucona. Wielka porażka premier May

, , , ,
Brytyjska Izba Gmin zagłosowała dzisiaj wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów).

Polak z Londynu przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem

, , ,
Jeden z plakatów umieszczonych w internecie sugerował, że księcia Harry'ego należy zastrzelić za "zdradę rasy", wskazując, że zdecydował się na małżeństwo z mającą afroamerykańskie korzenie aktorką Meghan Markle.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

, , ,
Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

, , ,
System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

, , , , , ,
On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

Wracać czy zostać? Już za niecałe pół roku Wielka Brytania wyjdzie z Unii!

, , , ,
Już teraz zauważalny jest kryzys związany z kursem funta. Ceny rosną a płace nie. Brakuje rąk do pracy. Na budowach ubywa Polaków. Zdarza się, że nawet w polskich sklepach sprzedawcami są obcokrajowcy. To Brexit. Marzec 2019 budzi duży niepokój.

Czy jeszcze „opłaca się” przyjechać do Wielkiej Brytanii?

, , ,
Po pierwsze praca nie leży tu na ulicy; pieniądze też nie spadają z nieba, a zasiłki, jeśli nam w ogóle przysługują są bardzo niskie. Jeśli nie mamy pracy możemy bardzo szybko znaleźć się na ulicy, bo nikt nie zapłaci za nasz czynsz, ciocia nie zaprosi na obiad, a babcia nie zostanie z dziećmi, kiedy trzeba iść na nocną zmianę do pracy.

STYL I KULTURA

Jak seks wpływa na zdrowie?

, , , ,
Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

, , , ,
W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

, , , ,
Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.

le prawdy zawierają ciążowe mity?

, , , ,
Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

, , , ,
Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.