Lekarz przepisał paracetamol na złamany kręgosłup. Pacjentka zmarła

89-letniej Ruby Rice lekarz zlecił zażywanie paracetamolu po tym jak kobieta zgłosiła się do niego z bólem szyi na skutek upadku. W rzeczywistości emerytka miała złamany kręgosłup w odcinku szyjnym, a brak leczenia doprowadził do paraliżu i śmierci kobiety. Jej syn zapowiada wniesienie skargi.

________________________________________________________________________________________________________________

Do upadku 89-latki doszło w listopadzie ubiegłego roku w angielskim hrabstwie Norfolk. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało starszą kobietę do szpitala. Skarżyła się ona na ból szyi, jednak lekarz zignorował objawy staruszki i wypisał ją do domu, zalecając zażywanie paracetamolu. W rzeczywistości już wtedy kobieta miała złamany kręgosłup w odcinku szyjnym.

Tydzień później Rice ponownie upadła w kuchni, tym razem łamiąc sobie miednicę. Dopiero wtedy lekarze zorientowali się, że wcześniej doszło do urazu kręgosłupa. Najprawdopodobniej w  wyniku nieleczonych obrażeń kobieta została sparaliżowana od szyi w dół. Dalsze leczenie nie przyniosło już rezultatu. Kobieta zmarła na początku lutego.

– Bardzo możliwe, że moja matka nie zostałaby sparaliżowana, gdyby otoczono ją lepszą opieką podczas jednej z pierwszych wizyt w szpitalu(…) Ona cierpiała na osteoporozę, miała kruche kości, więc lekarze powinni działać od razu – cytuje Paula Rice’a, syna poszkodowanej „Daily Mail”.

Mężczyzna już zapowiedział, że zaskarży lekarzy.

– Na razie nie zgłoszono jeszcze oficjalnej skargi w tej sprawie. Jeśli tylko taka wpłynie, potraktujemy ją bardzo poważnie – zapowiedział Joan Skeggs z angielskiego NHS.

(md) | goniec.com

goniec_150

Sharing is caring!