Legalna aborcja w Wielkiej Brytanii

Wiadomość o tym, że jesteś w ciąży kiedy tego nie planowałaś, może paraliżować i przerażać. Specjaliści w NHS i BPAS są po to, żeby pomóc w podjęciu słusznej dla ciebie decyzji. Jeśli zdecydujesz się na przerwanie ciąży, nie ma się czego bać. Jest to bardzo bezpieczny zabieg.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Aborcja w Wielkiej Brytanii nie jest niczym nadzwyczajnym. Szacuje się, że w UK jedna na trzy kobiety przed 45. rokiem życia miała przeprowadzoną aborcję. Każdego roku w UK wykonuje się około 200 tys. aborcji.

Nie każda kobieta marzy o zostaniu mamą. Niektóre chcą dzieci, ale czas nie jest dobry. Inne właśnie rozstały się z partnerem, a wiadomość o samotnym macierzyństwie jakoś nie napawa optymizmem albo po prostu nie są gotowe na posiadanie potomstwa. W takich sytuacjach rozwiązaniem może okazać się aborcja. W UK działa szereg klinik aborcyjnych, w których można porozmawiać ze specjalistami, a jeśli kobieta zdecyduje się na aborcję – zostanie ona przeprowadzona legalnie, za darmo, pod czujnym okiem lekarzy, z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

Aborcja w Anglii nie jest niczym nadzwyczajnym. Szacuje się, że w UK jedna na trzy kobiety przed 45. rokiem życia miała przeprowadzoną aborcję. Mimo iż jest to dość często wykonywana procedura medyczna, nie zmienia to faktu, że decyzja o przerwaniu ciąży należy bez wątpienia do jednej z najtrudniejszych jakie przyjdzie podjąć kobiecie w ciągu jej życia. W tych ciężkich chwilach z pomocą przychodzą specjaliści w klinikach aborcyjnych, którzy udzielając odpowiedzi na dręczące pytanie – pomagają tym samym podjąć kobiecie decyzję właściwą dla niej. Wbrew powszechnemu mniemaniu w klinikach aborcyjnych nikt nie namawia do przerwania ciąży. To kobieta sama musi podjąć decyzję.

– Unikamy udzielania rad w zakresie tego co dana kobieta powinna zrobić odnośnie ciąży. Skupiamy się na tym, by ciężarna sama podjęła decyzję, która jest dobra dla niej. Oczywiście udzielamy medycznej porady w zakresie antykoncepcji i samego zabiegu przerwania ciąży – mówi Abigail Fitzgibbon, rzeczniczka prasowa British Pregnancy Advisory Service zwanej popularnie BPAS. Jak zapewnia, nie ma się czego bać. – Wiadomość o tym, że jesteś w ciąży kiedy tego nie planowałaś, może paraliżować i przerażać. Specjaliści w NHS i BPAS są po to, żeby pomóc w podjęciu słusznej dla ciebie decyzji. Jeśli zdecydujesz się na przerwanie ciąży, nie ma się czego bać. Jest to bardzo bezpieczny zabieg. Nie jesteś sama. Każdego roku w Wielkiej Brytanii wykonuje się około 200 tysięcy aborcji. Każdy zna kogoś, kto miał aborcję, tylko o tym nie wie – dodaje Abigail.

Pierwsze kroki

Zgodnie z prawem, w UK można legalnie przerwać ciążę do 24. tygodnia. Warto pamiętać, że nie ma ograniczeń odnośnie wieku. W klinikach aborcyjnych ciążę mogą przerwać nastolatki w wieku od 12 lat wzwyż. Pytanie – gdzie szukać pomocy, jeśli myślimy o przerwaniu ciąży. Jest kilka opcji. Można zacząć od wizyty u GP lub odwiedzić jedną z klinik aborcyjnych. W UK działa BPAS i centra Marie Stopes. Ta ostatnia wstrzymała ostatnio aborcję dla kobiet poniżej 18. roku życia, zabiegi przerywania ciąży pod narkozą i świadomą sedacją, i wszystkie chirurgiczne zabiegi w centrum w Norwich. Można uzyskać skierowanie od GP lub po prostu zadzwonić do jednej z klinik aborcyjnych i umówić się na konsultację. Aby zabieg przerwania ciąży był wykonany zgodnie z prawem, przed aborcją dwóch lekarzy musi podpisać odpowiedni dokument. Muszą oni potwierdzić, że kontynuowanie ciąży będzie szkodliwe dla zdrowia psychicznego i fizycznego kobiety, aborcja niesie ze sobą mniejsze ryzyko niż kontynuowanie ciąży lub jeśli istnieje niebezpieczeństwo, że dziecko po urodzeniu będzie upośledzone fizycznie lub umysłowo.

Jednym z lekarzy może być twój GP, drugim – lekarz z kliniki, w której będzie wykonywany zabieg. Nie muszą oni widzieć nas osobiście, a opinię mogą wystawić na podstawie naszej teczki medycznej. Jeśli wybierasz się do centrum aborcyjnego na własną rękę, specjaliści zorganizują wszystko w klinice. Warto pamiętać, że jeśli chcemy, by aborcja była wykonana bezpłatnie, w ramach świadczeń NHS – będziemy potrzebować numeru NHS. Widnieje on na naszej karcie NHS, ale można zawsze zadzwonić do naszej przychodni i spytać o numer karty bez podawania przyczyn.

W klinice

– W naszych centrach chronimy prywatność naszych pacjentek. Przez cały czas mamy na uwadze fakt, że nasze serwisy są w 100 proc. poufne. Nic nie dzieje się bez zgody kobiety. Zanim poinformujemy GP o tym, że pacjentka miała aborcję, najpierw się jej spytamy, czy się zgadza – mówi Abigail.

Czego powinnyśmy się spodziewać kiedy już trafimy do kliniki aborcyjnej? Możemy przyprowadzić ze sobą partnera lub bliską osobę. Nie będą one jednak z nami przez cały czas. Wszystko po to, by wyeliminować ryzyko wywierania na kobiecie jakiegokolwiek nacisku, żeby przerwała ciążę. Najpierw czeka nas rozmowa z pielęgniarką i lekarzem, którzy zadadzą nam kilka pytań odnośnie naszej historii medycznej; spytają także dlaczego rozważamy aborcję i przedstawią nam różne opcje odnośnie ciąży. Jeśli zdecydujemy się na aborcję, podczas konsultacji zostaniemy zważone, zmierzone i poddane kilku testom.

Przy wyborze dostępnych opcji przerwania ciąży ważne jest zdiagnozowanie, jak zaawansowana jest ciąża. W tym celu wykonuje się USG brzucha lub w przypadku wczesnej ciąży USG dopochwowe. W UK dostępne są dwa rodzaje aborcji: aborcja medyczna, kiedy podawana jest specjalna pigułka i aborcja chirurgiczna. Pielęgniarka zbada też naszą krew i na podstawie próbki moczu, krwi czy wymazu z pochwy przeprowadzone zostaną testy na choroby przenoszone drogą płciową. Cała konsultacja trwa ok. dwóch godzin. Podczas konsultacji ustalona zostanie data wykonania aborcji. Warto pamiętać, że nawet jeśli zdecydujemy się na przerwanie ciąży i zostaniemy poddane wszystkim badaniom, w każdej chwili możemy zmienić zdanie. Najważniejsze, żebyśmy były pewne naszej decyzji, jakakolwiek by ona nie była.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, podajemy kontakt do klinik:

Aborcja na świecie:

  • Aborcja w pierwszym trymestrze ciąży jest (co do zasady) legalna na życzenie lub bez większych ograniczeń bądź nie egzekwuje się przepisów karnych w: Rosji (w latach 1920-1936, a potem od 1955 roku) i przyłączonych do niej republikach radzieckich, takich jak: Białoruś (1920-1936, 1955), Kazachstan (1920-1936, 1955), Turkmenistan (1921-1936, 1955), Ukraina (1922-1936, 1955), Gruzja (1922-1936, 1955), Armenia (1922-1936, 1955), Azerbejdżan (1922-1936, 1955), Kirgistan (1924-1936, 1955), Uzbekistan (1925-1936, 1955) i Tadżykistan (1925-1936, 1955), Szwecji (1946, 1974), Japonii (1948, 1949), we wchodzących w skład byłej Jugosławii: Serbii (od 1952), Kosowie (1952), Czarnogórze (1952), Macedonii (1952), Bośni i Hercegowinie (1952), Chorwacji (1952) i Słowenii (1952), we wchodzących w skład byłego Związku Radzieckiego: Litwie (od 1955), Łotwie (1955), Estonii (1955) i Mołdawii (1955) oraz w Bułgarii (1956), na Węgrzech (1956), Słowacji (1957), Czechach (1957), Rumunii (1957–1966, 1990), Korei Północnej (1961), Kubie (1965), Wielkiej Brytanii (1967), Finlandii (1970), Singapurze (1970), Indiach (1971), Zambii (1972), Fidżi (1972), Niemczech (1972/1976), Danii (1973), Grenlandii (1973), Stanach Zjednoczonych (1973), Portoryko (1973), Korei Południowej (1973), Tunezji (1973), Cyprze (1974), Francji (1975), Austrii (1975), Islandii (1975), Nowej Zelandii (1977), Włoszech (1978), Norwegii (1979), Chinach (1979), Belize (1980), Bangladeszu (1981), Holandii (1981), Turcji (1983), Barbadosie (1983), Tajwanie (1985), Grecji (1986), Kanadzie(1988), Republice Zielonego Przylądka (1988), Wietnamie (1988), Mongolii (1989), Belgii (1990), Bahrajnie (1991), Albanii (1995), Gujanie (1995), Republice Południowej Afryki (1996), Kambodży (1997), Nepalu (2002), Szwajcarii (2002), Portugalii (2007), Hiszpanii (2010, zob. Hiszpania), Urugwaju (2012), Luksemburgu (2013), a także w stolicy Meksyku (2007), Gwinei Bissau, Saint Vincent i Grenadynach i w niektórych stanach Australii (1971, 1998, 2002).
  • Do krajów o zaostrzonych warunkach dopuszczalności przerywania ciąży lub jej całkowitym zakazie w Europie należą: Malta, San Marino, Watykan, Monako, Andora, Liechtenstein, Irlandia i Polska oraz większość państw latynoamerykańskich (np. Chile, Salwador i Nikaragua), położonych w Afryce (np. Czad, Somalia i Angola), na Bliskim Wschodzie (np. Egipt, Syria i Iran) i w Azji Południowo-Wschodniej (np. Mjanma, Indonezja i Filipiny).
  • Restrykcyjne przepisy aborcyjne mają też niektóre terytoria autonomiczne bądź zależne, np. Wyspy Owcze, Irlandia Północna, Gibraltar.
  • Zakaz aborcji lub ochrona płodu są zapisane w konstytucjach Gwatemali, Salwadoru, Irlandii oraz kilku stanów Meksyku. Konstytucja Słowacji zawiera zapis przewidujący ochronę płodu, nie jest on jednak realizowany w praktyce. W Hiszpanii ustawa regulująca tę kwestię ma status ustawy organicznej – aby ją zmienić potrzeba specjalnej procedury. W kilku innych państwach (Niemcy, Hiszpania, Węgry, Polska) ustawy legalizujące aborcję zostały uznane za niekonstytucyjne w oparciu o normy prawne przewidujące ochronę życia ludzkiego.
  • W krajach, w których aborcja jest nielegalna lub mocno ograniczona, zdarza się, że kobiety jeżdżą na zabieg za granicę, np. z Irlandii do Wielkiej Brytanii, z Polski do Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii, z Ameryki Łacińskiej i Karaibów do Stanów Zjednoczonych czy jeszcze do niedawna z Portugalii do Hiszpanii i Francji.
  • W USA aborcja jest legalna w nieograniczonym zakresie na mocy wyroku Sądu Najwyższego, który w sprawie Roe v. Wade w 1973 uznał, że próby ograniczenia kobiecie dostępu do aborcji są sprzeczne z Konstytucją USA, a płód nie jest osobą w rozumieniu XIV poprawki do Konstytucji.
    (źródło: Wikipedia)

Źródło | Anna Lambryczak

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DOBRE BIURO

Poznaj koszyk naszych usług i rozwiąż swój problem razem z nami. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Opis usług znajduje się poniżej. Zapoznaj się z koszykiem naszych usług i wyślij wiadomość.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!