Mieli lecieć z Glasgow do Toronto. Ktoś zauważył, że piloci są pijani

Nie wiadomo jak skończyłby się lot linii Air Transat z Glasgow do Toronto, gdyby nie zaniepokojona załoga lotu. Członkowie zespołu zorientowali się, że 37 i 39-letni piloci zachowywali się podejrzanie.

Policja, która przybyła na miejsce, szybko potwierdziła obawy załogi. Piloci byli pod wpływem alkoholu, narażając tym samym życie 250 pasażerów Airbusa A310. Zatrzymania dokonano w poniedziałek o godzinie 13.

– Szkocka policja potwierdziła, że mężczyźni w wieku 39 i 37 lat zostali aresztowani za złamanie Railway and Transport Safety Acy (przepisów o bezpieczeństwie w transporcie) – ogłosiła na konferencji prasowej rzeczniczka kanadyjskich linii, dodając, że firma czeka na szczegóły śledztwa i wyciągnie właściwe konsekwencje w trosce o bezpieczeństwo pasażerów.

Linie poinformowały również, że wszyscy pasażerowie otrzymają zakwaterowanie w hotelach i odlecą do Toronto następnego dnia.

Uspokajający komunikat nie wszystkich jednak zadowolił. Na Twitterze pasażerowie narzekają, że nikt nie poinformował ich o przyczynie opóźnienia i nie wytłumaczył, dlaczego muszą czekać 22 godziny na właściwy lot.

Źródło / Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!