Lany poniedziałek zapowiada się obfity. Idzie huragan Katie!

Tegoroczne Święta Wielkanocne, szczególnie na południu Wielkiej Brytanii, choć nie tylko, upłyną najprawdopodobniej pod znakiem deszczu i porywistego wiatru. Wszystko za sprawą zbliżającego się do Brytyjskich Wysp kolejnego huraganu, tym razem, Katie.

Eksperci pogodowi ostrzegają, że na południu Wielkiej Brytanii szybkość wiatru może przekroczyć zawrotną prędkość 70 mil na godzinę. I choć słońce będzie przebijało się zza chmur to jednak ulewne deszcze sprawią, że wyjście na zewnątrz będzie bardzo problematyczne i, co tu dużo mówić, średnio przyjemne. Temperatura w niektórych regionach Wielkiej Brytanii może spaść nawet do 6 stopni Celsjusza. Krótko mówiąc dramat! ._

Biuro Met Office ostrzega, że w całym kraju można spodziewać się silnych ulew i wiatrów, a zwłaszcza w sobotę i w lany poniedziałek.

Eksperci pogodowi ostrzegają, że w niektórych regionach Wielkiej Brytanii można spodziewać się huraganów. Laura Paterson z biura meteorologicznego Met Office zaznacza, że największe zagrożenie związane z załamaniem pogody spodziewane jest na poniedziałek, ale jest jeszcze za wcześnie, aby być tego pewnym.

W każdym razie wszystko na to wskazuje, że oprócz świątecznego koszyka, trzeba będzie przygotować również dobre parasole i kurtki przeciwdeszczowe.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!