W West Midlands testowane są właśnie nowe przepisy dot. wynajmu mieszkań w Wielkiej Brytanii przez imigrantów. Najnowsze rozwiązane ma utrudnić osobom, które nielegalnie przyjechały do UK osiedlenie się tutaj oraz sprawić, że Wyspy będą mniej atrakcyjne dla imigrantów w ogóle. Biurokracja jaka wiąże się z nowymi przepisami ma bowiem doprowadzić, że landlordzi rzadziej będą skłonni do wynajmowania mieszkań imigrantom.

______________________________________________________________________________________________

Rządowy plan „Right to rent”, czyli po polsku „prawo do wynajmu”, testowany jest obecnie w hrabstwie West Midlands w Anglii, a dokładnie w Birmingham, Walsall, Sandwell, Dudley a także Wolverhampton. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, imigranci zamieszkujący te pięć miast muszą swoim landlordom przedstawić ksero paszportu lub pozwolenie na pobyt w UK.

W przypadku, jeśli landlord nie dopilnuje by jego najemca takie dokumenty mu przedłożył, może zapłacić karę administracyjną nawet w wysokości 3 tys. funtów – donosi BBC News.

Program „Right to rent” jest częścią UK Immigration Act i ma pomóc w ograniczeniu dostępu do usług, obiektów i miejsc pracy dla nielegalnych imigrantów na terenie Wielkiej Brytanii, jak również uprościć procedury deportacyjne.

(za: bbc.co.uk; sputniknews.com)

goniec_150

Sharing is caring!