Kwitnie moda na designerskie waginy. Wszystko przez mocne filmy

Więcej kobiet niż kiedykolwiek wcześniej decyduje się obecnie na poddanie operacji labioplastyki. Nowa moda jest szczególnie widoczna u nastolatek. W USA w ciągu roku liczba dziewcząt poddających się operacji, której celem jest uzyskanie „designerskiej waginy” podwoiła się. Ale dorosłe kobiety także chętniej odwiedzają chirurgów plastycznych.

Eksperci winą obarczają upowszechnienie filmów mocno – eufemizm – erotycznych.

W ubiegłym roku liczba kobiet poddających się w Stanach Zjednocznych labioplastyce wzrosła o 16 proc. Jednak wśród nastolatek uległa niemal podwojeniu – z 222 w 2014 do 400 w 2015 roku. Eksperci mówią, że winne są filmy mocno erotyczne oraz marna edukacja seksualna. Na przykład Julie Strickland z ACOG’s Adolescent Health Care Committee mówiła, że jej zdaniem chodzi o to, że młode dziewczęta oglądają w filmach „wyidealizowane” waginy i porównują się z nimi, a ponieważ  nikt nie uczy ich, że wargi sromowe mają różny kształt oraz wygląd, chcą się upodobnić do gwiazd filmów z kategorii XXX. Te są bowiem jedynym odniesieniem.

Jeszcze niedawno labioplastyka uchodziła przede wszystkim za procedurę medyczną. Są sytuacje, w których wyraźnie poprawia jakość życia, może też pozytywnie wpłynąć na samoakceptację. Dziś jednak częściej wykonuje się ją ze względów estetycznych, a popyt rośnie w ogromnym tempie.

Są i tacy, którzy dostrzegają pozytywną stronę medalu. Mówią, że odkąd o sprawie więcej się mówi, kobiet, które potrzebują zabiegu, odważniej szukają pomocy i częściej zgłaszają się do lekarzy. Dodają też, że jeżeli zabieg zapewnia kobiecie lepsze samapoczucie, to dlaczego ta ma z niego nie skorzystać?

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA