Kwitnie moda na designerskie waginy. Wszystko przez mocne filmy

Więcej kobiet niż kiedykolwiek wcześniej decyduje się obecnie na poddanie operacji labioplastyki. Nowa moda jest szczególnie widoczna u nastolatek. W USA w ciągu roku liczba dziewcząt poddających się operacji, której celem jest uzyskanie „designerskiej waginy” podwoiła się. Ale dorosłe kobiety także chętniej odwiedzają chirurgów plastycznych.

Eksperci winą obarczają upowszechnienie filmów mocno – eufemizm – erotycznych.

W ubiegłym roku liczba kobiet poddających się w Stanach Zjednocznych labioplastyce wzrosła o 16 proc. Jednak wśród nastolatek uległa niemal podwojeniu – z 222 w 2014 do 400 w 2015 roku. Eksperci mówią, że winne są filmy mocno erotyczne oraz marna edukacja seksualna. Na przykład Julie Strickland z ACOG’s Adolescent Health Care Committee mówiła, że jej zdaniem chodzi o to, że młode dziewczęta oglądają w filmach „wyidealizowane” waginy i porównują się z nimi, a ponieważ  nikt nie uczy ich, że wargi sromowe mają różny kształt oraz wygląd, chcą się upodobnić do gwiazd filmów z kategorii XXX. Te są bowiem jedynym odniesieniem.

Jeszcze niedawno labioplastyka uchodziła przede wszystkim za procedurę medyczną. Są sytuacje, w których wyraźnie poprawia jakość życia, może też pozytywnie wpłynąć na samoakceptację. Dziś jednak częściej wykonuje się ją ze względów estetycznych, a popyt rośnie w ogromnym tempie.

Są i tacy, którzy dostrzegają pozytywną stronę medalu. Mówią, że odkąd o sprawie więcej się mówi, kobiet, które potrzebują zabiegu, odważniej szukają pomocy i częściej zgłaszają się do lekarzy. Dodają też, że jeżeli zabieg zapewnia kobiecie lepsze samapoczucie, to dlaczego ta ma z niego nie skorzystać?

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!