» Damian Biliński | Źródło: mirror.co.uk

Młoda para Rebecca Dennis i Chris Benn, kupili mieszkanie za 1 funta! Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dziadek i program wprowadzony przez władze miasta Stoke-on-Trent.

___________________________________________________________________________________________________________________

Brytyjski rząd dwoi się i troi, aby sprostać zapotrzebowaniu młodych ludzi, którzy z wielu powodów nie mogą pozwolić sobie na kupno własnego mieszkania czy domu. Tymczasem władze miasta Stoke-on-Trent wpadły na pomysł, aby sprzedać nieruchomości za symbolicznego funta. Rzecz w tym, że nieruchomości położone są w miejscach, w które nikt sam nie chciałby się zapuścić. Zresztą stan nieruchomości pozostawia wiele do życzenia; opuszczone domy straszą od wielu lat. Straszą zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Ale jeśli zaczniemy liczyć funty, okazuje się, że pomysł nie jest do końca szalony.

Podobnych nieruchomości w okolicy Cobridge sprzedano już 124. Na każdą wystawioną nieruchomość wpłynęło setki ofert od osób zainteresowanych kupnem. Ale żeby kupić nieruchomość trzeba spełniać określone warunki, m.in. trzeba pracować, dochód od 18 do 25 tys. funtów rocznie, a kupione mieszkanie należy użytkować przez minimum 5 lat.

Rebecca Dennis i Chris Benn o możliwości kupna domu dowiedzieli się od dziadka, który informację znalazł w mediach i polecił, aby młodzi złożyli aplikację. A że dziadka słuchać trzeba, to Rebecca Dennis i Chris Benn aplikację złożyli. Tak się szczęśliwie złożyło, że spośród wielu kandydatów to właśnie im przypadło w udziale kupno mieszkania za symboliczne 100 pensów!

mieszkanie za funta 1

Oczywiście nieruchomość trzeba było gruntownie wyremontować. W tym celu Rebecca Dennis i Chris Benn wzięli kredyt w wysokości 30 tys. funtów. Poświęcili cztery miesiące na renowację mieszkania, ale teraz z dumą mogą pochwalić się nieruchomością, której wartość na chwilę obecną wzrosła do 60 tys. funtów. Słowem, niezły deal!

Sharing is caring!