Krzysztof Kubik zdobywcą podwójnej BAFTY 2016: za najlepsze zdjęcia i za najlepszy film

Każdego roku BAFTA Scotland nagradza najbardziej utalentowanych młodych twórców w branży filmowej. Jury BAFTA Scotland New Talent Awards wybiera 36 nominacji z pośród setek zgłoszeń z całego kraju. Następnie wybiera zwycięzców dla każdej z 12 kategorii.

Reżyser filmów takich jak Transpotting czy Slumdog Millioner, wręczył prestiżową nagrodę BAFTA Best New Work, polskiemu twórcy Krzysztofowi Kubikowi, za film Plusz z Rzeki Leith. Była to najważniejsza nagroda tego wieczoru, Kubik został wybrany z pośród dwunastu zwycięzców tegorocznej BAFTY jako Najlepszy z Najlepszych. Specjalnie powołane jury, zadecydowało nagrodzić młodego filmowca, uznając jego doskonały filmowy talent.

Krzyszfot Kubik 02

Tego wieczoru Krzysztof Kubik, otrzymał również nagrodę BAFTY w kategorii: Najlepsze Zdjęcia. To juz dziewiąta nagroda zdobyta za film o Pluszczu z rzeki Leith.

Krzysztof ukończył szkołę filmową w Edynburgu w 2015 roku z wyróżnieniem i od razu pokazał, że stać go na więcej. W tej chwili pracuje nad pełnometrażową wersją o Pluszczu, a także wraz z reżyserką i producentką Karoliną Mazur kończy swój debiutancki pełnometrażowy film fabularny pod tytułem „Pasażerowie”.

Krzyszfot Kubik 03

Informacja Prasowa
Dodatkowe informacje mogą Państwo znaleźć w wersji anglojęzycznej na poniższych stronach internetowych:

http://www.bafta.org/scotland/awards/new-talent

http://thedipperfilm.com

http://www.scotsman.com/giving-back/heroes/bafta-scotland-announce-new-talent-awards-2016-winners-1-4101555

http://www.theskinny.co.uk/film/news/bafta-new-talent-scotland-2016-winners-announced

http://www.heraldscotland.com/news/14431484.Danny_Boyle_shocks_BAFTA_guests_with_appearance_at_New_Talent_Awards/

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/feeds/NewsApp/newsapp-english/newsapp-english-scotland/7076607/Danny-Boyles-surprise-appearance-at-BAFTA-Scotland-New-Talent-Awards.html

 

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!