Kreatywne wakacje z językiem polskim

Wakacje to czas zasłużonego odpoczynku. Dwa miesiące wolnego od szkoły to marzenie dzieci i zmora rodziców. Co zrobić, żeby dziecko nie zmarnowało całych wakacji siedząc w domu przed telewizorem? Czy zapewnienie dziecku kształcącej rozrywki musi nieść ze sobą koszty? Jak zadbać o to, żeby nasze pociechy kreatywnie spędziły czas wolny? Czy jest sposób, który umożliwi zachowanie równowagi między nauką i zabawą?

Warto wykorzystać wakacje na to, żeby popracować z dzieckiem nad językiem polskim. Nie chodzi tu wcale o mozolne przyswajanie słówek. W dzisiejszych czasach nauka łączy się z zabawą i opiera się na filmach, grach i prezentacjach edukacyjnych. Warto skorzystać z nowoczesnych metod e-learningowych, żeby przekonać się, że taka forma edukacji to świetny sposób na kreatywne spędzenie letniego popołudnia.

Jednym z takich rozwiązań są Polskie Szkoły Internetowe Libratus, które w całości opierają się na interaktywnych materiałach edukacyjnych i zajęciach on-line z polskimi nauczycielami. Libratus to bezpłatny projekt edukacyjny skierowany do dzieci Polaków przebywających za granicą.

Co prawda rok szkolny w Libratusie rozpoczyna się dopiero od września – wtedy dzieci mogą brać udział w cotygodniowych zajęciach on-line z polskimi nauczycielami, warto jednak zapisać się do projektu już dziś. Już po rejestracji uczeń zyskuje dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której znajduje się szereg materiałów dydaktycznych przygotowanych przez wykwalifikowanych pedagogów. Materiały zachęcają dziecko do odkrywania polskiej historii, kultury i języka. Ale to nie wszystko – Libratus umożliwia polskim rodzinom mieszkających z dala od kraju realizację polskiej podstawy programowej, dzięki czemu uczeń otrzymuje państwowe świadectwo i legitymację.

Nauka w Libratusie opiera się na nauczaniu domowym, gdzie rodzic pełni rolę nauczyciela. To właśnie rodzic najlepiej zna predyspozycje dziecka i decyduje, jak ma wyglądać realizacja materiału. Dzięki profesjonalnym scenariuszom i repetytoriom nauka z dzieckiem staje się dobrym sposobem na spędzanie czasu w rodzinnym gronie.

Zapisz dziecko już dziś na www.libratus.edu.pl/zapisy2016 i przekonaj się, że nauka polskiego może być zabawą! UWAGA – zostały już ostatnie miejsca w projekcie!

Artykuł sponsorowany
http://www.libratus.edu.pl/

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!