Kot w butach w Edynburgu. Fotorelacja!

1 maja 2016 roku, na długo zapadnie w pamięci widowni zgromadzonej w sali przy kościele Holy Cross przy 11 Bangholm Loan, w Edynburgu, z okazji pikniku majowego, bowiem grupa teatralna „Lustro SCENY”, po raz kolejny oczarowała swoimi umiejętnościami wszystkich zgromadzonych tego dnia widzów.

Przedstawienie „Kot w butach” pod kierownictwem Patrycji Zając, miało rozpocząć się o godzinie 16-tej, jednak braki organizacyjne zarówno po stronie księdza jak i edynburskich harcerzy spowodowały niemałe opóźnienie. Jednak, gdy uporano się z chaosem, a do sali upchnięto tłumy ludzi, na scenę wyszedł Kot. Zgromadzone, w ilościach niepoliczalnych, dzieci – siedzące tuż przed aktorami „Lustra SCENY” – oniemiały. Wszak nie często zdarza się, aby tuż przed nosem krążył „Kot w butach”, kicały zające, stangret powoził najprawdziwszą karocą, w której podskakiwały co chwila, – z powodu nierówności drogowych – król, królewna i cała świta. Słowem najprawdziwsze show, w wykonaniu grupy teatralnej „Lustro SCENY”, które po raz kolejny udowodniło swą pomysłowość i spontaniczność jak również profesjonalne przygotowanie.

Zarówno reżyserce Patrycji Zając, całej grupie teatralnej jak i oprawie technicznej – bez której przedstawienie nie mogłoby się odbyć – czyli Mikołajowi Zającowi, zgromadzona publiczność i ta młodsza i ta starsza zgotowała owacje na stojąco prosząc jednocześnie grupę o bis, finałowej piosenki. Krótko mówiąc, kolejny sukces edynburskiej grupy teatralnej „Lustro SCENY” stał się faktem.

„Kot w butach – OBSADA:

KOT: Weronika Krawczyk
JANEK: Nicola Mclennan
BRAT: Marysia Wojtyło
BRATOWA: Wiktoria Syperek
KRÓL: Alicja Pyzik
KRÓLEWNA: Antonina Puchała
STANGRET: Róża Bilińska
OCHMISTRZYNI: Maja Gąska
DAMY DWORU: Natalia Rybicka, Natalia Kozyra
HEROLD: Mikołaj Figiel
MYŚLIWI: Zachary Wakulicz/debiut, Leonard Knop/debiut
ZAJĄCZKI: Sandra Biernaciak, Inga Knop/debiut

Poniżej zapraszamy na fotorelację z „Kota w butach” w Edynburgu, a także zachęcamy do przeczytania wywiadu z Patrycją Zając; wywiadu przeprowadzonego jeszcze przed przedstawieniem. Cały wywiad czytaj TUTAJ!

OM | Opracował Damian Biliński
Fot: Damian Biliński, Barbara Ostrowska, Patrycja Zając, Przemysław Tkaczyk

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA