Kot w butach w Edynburgu. Fotorelacja!

1 maja 2016 roku, na długo zapadnie w pamięci widowni zgromadzonej w sali przy kościele Holy Cross przy 11 Bangholm Loan, w Edynburgu, z okazji pikniku majowego, bowiem grupa teatralna „Lustro SCENY”, po raz kolejny oczarowała swoimi umiejętnościami wszystkich zgromadzonych tego dnia widzów.

Przedstawienie „Kot w butach” pod kierownictwem Patrycji Zając, miało rozpocząć się o godzinie 16-tej, jednak braki organizacyjne zarówno po stronie księdza jak i edynburskich harcerzy spowodowały niemałe opóźnienie. Jednak, gdy uporano się z chaosem, a do sali upchnięto tłumy ludzi, na scenę wyszedł Kot. Zgromadzone, w ilościach niepoliczalnych, dzieci – siedzące tuż przed aktorami „Lustra SCENY” – oniemiały. Wszak nie często zdarza się, aby tuż przed nosem krążył „Kot w butach”, kicały zające, stangret powoził najprawdziwszą karocą, w której podskakiwały co chwila, – z powodu nierówności drogowych – król, królewna i cała świta. Słowem najprawdziwsze show, w wykonaniu grupy teatralnej „Lustro SCENY”, które po raz kolejny udowodniło swą pomysłowość i spontaniczność jak również profesjonalne przygotowanie.

Zarówno reżyserce Patrycji Zając, całej grupie teatralnej jak i oprawie technicznej – bez której przedstawienie nie mogłoby się odbyć – czyli Mikołajowi Zającowi, zgromadzona publiczność i ta młodsza i ta starsza zgotowała owacje na stojąco prosząc jednocześnie grupę o bis, finałowej piosenki. Krótko mówiąc, kolejny sukces edynburskiej grupy teatralnej „Lustro SCENY” stał się faktem.

„Kot w butach – OBSADA:

KOT: Weronika Krawczyk
JANEK: Nicola Mclennan
BRAT: Marysia Wojtyło
BRATOWA: Wiktoria Syperek
KRÓL: Alicja Pyzik
KRÓLEWNA: Antonina Puchała
STANGRET: Róża Bilińska
OCHMISTRZYNI: Maja Gąska
DAMY DWORU: Natalia Rybicka, Natalia Kozyra
HEROLD: Mikołaj Figiel
MYŚLIWI: Zachary Wakulicz/debiut, Leonard Knop/debiut
ZAJĄCZKI: Sandra Biernaciak, Inga Knop/debiut

Poniżej zapraszamy na fotorelację z „Kota w butach” w Edynburgu, a także zachęcamy do przeczytania wywiadu z Patrycją Zając; wywiadu przeprowadzonego jeszcze przed przedstawieniem. Cały wywiad czytaj TUTAJ!

OM | Opracował Damian Biliński
Fot: Damian Biliński, Barbara Ostrowska, Patrycja Zając, Przemysław Tkaczyk

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!