Kosmiczna, sezonowa depresja

SAD (Seasonal Affective Disorder), czyli tzw. „depresja sezonowa” pojawia się zwykle około października lub listopada i utrzymuje się przez całą zimę, do momentu, gdy dni zaczynają robić się dłuższe. Osoba dotknięta tą dolegliwością zwykle pogrąża się w apatii, brakuje jej energii, ma problemy z ukończeniem wykonywanych zadań… Ogólnie – ma wszystkiego dość. Lekiem jest zwykle ciepło, światło i słońce, a także przyjmowanie witaminy D.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Faktem udowodnionym naukowo jest więc, że pory roku wpływają na nasze samopoczucie. Skoro zmieniająca się pogoda na Ziemi jest w stanie zarówno poprawić nam humor, jak i wpędzić nas w stan przygnębienia, co może zdziałać kosmiczna pogoda, czyli wszystko, co dzieje się na Słońcu?

Próbując jakoś wyjaśnić absurdalne wypadki ostatnich miesięcy, zwróciłam się w tym właśnie kierunku. I bez zaskoczenia odkryłam, że Słońce znów ma humory, co zapewne przekłada się i na naszą sytuację, jako że jesteśmy od niego całkowicie zależni.

Jak podaje brytyjski magazyn „Astronomy Now”, aktywność Słońca ostatnio wyjątkowo się zmniejszyła. Zobrazować to można w sposób następujący: zwykle gwiazda Układu Słonecznego wygląda trochę jak przejrzała pomarańcza – ciągle są tam jakieś burze, wybuchy, coś się kotłuje i przywodzi to na myśl twarz wyjątkowo pechowego nastolatka. Ostatnimi czasy jednak porównać by ją można do odblasku latarki z czerwoną baterią na świeżo tynkowanej ścianie – Słońce jest gładkie i niemal nieruchome. To, według profesor V. Zharkovej z Northumbria University, oznacza małą Epokę Lodowcową, na wzór tej z przełomu XVII i XVIII wieku, kiedy to zamarzła Tamiza.

Wniosek nasuwa się więc sam: jeśli jesień przynosi przygnębienie, Epoka Lodowcowa może przynieść trwającą długi czas depresję połączoną z tendencją spadkową w standardzie życia, samopoczuciu i, co za tym idzie, powodującą irytację, zniechęcenie i zwykłą chęć, by komuś przyłożyć.
To wyjaśniałoby – przynajmniej po części – masową paranoję opanowującą kolejne części globu. W Polsce rząd, wiedziony przez instytucję Kościoła, chciał (i wciąż chce) skazać na śmierć i cierpienie tysiące Bogu ducha winnych kobiet. W Wielkiej Brytanii połowa społeczeństwa stwierdziła, że podwórkowy klub już im nie odpowiada i od teraz będą bawić się z dzieciakami z innego osiedla, przez co tutejsi politycy blefują z dwójką pik w rękawie. Gang nastoletnich przestępców, którzy zabili Polaka w Harlow właśnie wyszedł z całego zdarzenia nietknięty – pięciu zatrzymanych uniknie jakichkolwiek konsekwencji swoich czynów ze względu na „brak dowodów” (ciało mężczyzny zostało już pochowane – najwyraźniej, co z oczu, to i z serca…). Ksenofobia rośnie jak chwasty w moim ogrodzie (takie z fioletowymi kwiatkami, które później wyglądają jak dmuchawce – za nic nie mogę się ich pozbyć). A panowie z UKIP właśnie pobili się w Parlamencie Europejskim.

Obawiam się, że z powodu obecnej aury, ja sama też pogrążam się w nastroju jesienno-poprzedzającym Epokę Lodowcową. Gdyby nie to, miałabym odnośnie powyższych kilka pytań. Na przykład taki dylemat natury moralnej: skoro połączone komórki męskie i żeńskie to już człowiek, który posiada pełne prawa, to dlaczego księża nie chrzczą ich już w brzuchu matki? Oczywiście, jeszcze płeć nie jest znana (zwłaszcza, że chcieli jeszcze zabronić badań prenatalnych), a na chrzcie trzeba mieć jednak imię, ale przecież można to ominąć dzięki drobnej zmianie w formule: „oto chrzczę cię, Halino lub Janie, w imię…” i tak dalej. W ten sposób, jeśli np. nastąpi naturalne poronienie, które zdarza się w przypadku ok. 20 proc. ciąż, ksiądz z czystym sumieniem mógłby takiego pełnowartościowego człowieka pochować. Nieszczęśliwie zmarły obywatel byłby mniej więcej wielkości pestki jabłka, ale te 500 zł dla parafii by się należało.

Gdyby nie ta jesienna depresja, interesowałoby mnie również to, dlaczego mordercy Arka J. w Harlow pozostaną bezkarni i ile jeszcze osób muszą zabić, aby wreszcie znaleziono przeciwko nim dowody. Kto jeszcze padnie ofiarą 15- i 16-latków? Starsza pani, która będzie wracać z wieczornego spotkania koła szydełkowania? Muzułmanka przechadzająca się z niemowlęciem? Kolejny imigrant, tym razem z Litwy czy Słowacji? Inny nastolatek, który nie spodoba się reszcie grupy? I, zważywszy na fakt, że sprawcy są tak młodzi, ile jeszcze przed nimi przestępstw do popełnienia? Przecież nie ma żadnych konsekwencji ze skopania człowieka na śmierć, więc przyszłość zapowiada się wręcz świetlana…

No i jeszcze, gdyby nie ten sezonowy marazm, zastanowiłabym się nad komentarzem, który pojawił się na łamach jednego z brytyjskich portali, pod artykułem cytującym premier Wielkiej Brytanii, Teresę May, mówiącą że „martwić się o imigrantów to wcale nie jest rasistowskie”. Komentarz, napisany przez osobę podpisującą się jako Anthony Papagallo, w luźnym tłumaczeniu na polski, brzmiał mniej więcej tak: „Ona ma rację, plus Polacy naprawdę martwią się, że zostaną najechani przez Rosję więc poprzez wysłanie ich wszystkich do domu robimy im przysługę jako że będą potrzebować wszelkiej pomocy jaką mogą uzyskać. Ich Rząd nam za to podziękuje. Warszawa potrzebuje swoich ludzi więc wypad.” (Interpunkcja pozostaje jak w oryginale.) Warto zauważyć, że 17 minut później luke1967 odpowiedział: „ewidentnie żyjesz w czasach zimnej wojny w sumie to twój mózg się zaciął…”

I nie chodziłoby mi o sam tekst, bo internetowych trolli jest więcej niż karaluchów na hiszpańskich ulicach wieczorową porą, ale o fakt, że takie przekonania wydają się obecnie normą. Zwłaszcza, że brytyjski rząd nie zdaje się reagować stanowczo na przejawy nienawiści i niechęci do cudzoziemców. To taka podróż w czasie – 80 lat wstecz, do środka Europy, gdzie pewien niski pan z wąsem karmił naród swoją chorą wersją rzeczywistości.

Pozostaje jeszcze ostatnia kwestia. Steven Woolfe, członek Parlamentu Europejskiego z ramienia UKIP, został uderzony przez Mike’a Hookem, także MEP i członka UKIP, na spotkaniu zamkniętym. Pan Woolfe wylądował w szpitalu (już podobno czuje się lepiej). Czy miał jednak kartę EHIC? I czy był pewien, że lekarze ze Strasbourga – w końcu cudzoziemcy, z jego punktu widzenia – na pewno zrobią dobrą robotę? I – zważywszy na fakt, że co niektórzy panowie z UKIP planują pozostać w PE nawet po Brexicie – w jaki sposób rozwiążą sprawę swojego ubezpieczenia zdrowotnego, jako że ogólnodostępny system unijny już najprawdopodobniej nie będzie ich obejmował?

Nad tym wszystkim zastanawiałabym się, gdyby nie fakt, że nadchodzi Epoka Lodowcowa (!). Dlatego też, zamiast myśleć nad sprawami ponurymi, rozpoczynam terapię światłem. Co polecam wielu rządzącym (lub ludziom rządzącym rządzącymi), żeby wreszcie im się w głowach przejaśniło.

Monika Szostek – mgr Lingwistyki Stosowanej, absolwentka University of Southampton. Z zawodu tłumacz i nauczyciel języka angielskiego.

Autorka serii książek dla młodzieży (i dorosłych) o Qwertym Seymorze oraz powieści anglojęzycznych („It’s a cat life”, „Little Bea”). W Anglii mieszka od 12 lat.

Blog: www.monikaszostek.blogspot.co.uk.

Za Goniec.com

goniec_150

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DOBRE BIURO

Poznaj koszyk naszych usług i rozwiąż swój problem razem z nami. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Opis usług znajduje się poniżej. Zapoznaj się z koszykiem naszych usług i wyślij wiadomość.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!