BYDGOSZCZ: Kontrolerzy pobili dziewczynę. Zobacz nagranie.

Skandaliczne zachowanie kontrolerów w Bydgoszczy. Czarnoskóra Amerykanka została pobita przez kontrolerów gdy nie pokazała biletu.

Na profilu facebookowym Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych możemy przeczytać, że pochodząca z Belize czarnoskóra Amerykanka była duszona, przyciskana kolanami do ziemi w autobusie miejskim w Bydgoszczy. 

Opowiada pasażerka, która była świadkiem ataku:
– Wsiadłam przy rondzie Grunwaldzkim. Od razu zauważyłam, że dwóch mężczyzn wykręca ręce dziewczynie, a ona próbuje się bronić i wyrwać. Panowie nie przestawali nawet wtedy, gdy ludzie w autobusie prosili, by dać jej spokój.

Jedna z pań zaczęła nagrywać to zdarzenie. Ja zadzwoniłam po policję. W międzyczasie próbowaliśmy uspokoić kontrolerów. Jeden z nich odpuścił, drugi – można powiedzieć – siedział na niej i ją podduszał.

Pasażerowie wezwali policję.
– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że ta pani nie chciała okazać biletu i dlatego wywiązała się awantura – relacjonuje Onetowi to zdarzenie Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. – Kontrolerzy nie chcieli jej wypuścić na tym przystanku, na którym ona chciała wysiąść, tylko podjechać na inny i tam wezwać policję. Często tak robią, gdy jest problem z pasażerem. Z ich relacji wynika, że to kobieta była agresorem. Miała zacząć się szarpać, a jednego z nich uderzyć w krocze i podrapać po twarzy.

Jednak pasażerowie nie potwierdzają wersji kontrolerów.

Przypominamy że kontrolerzy nie mają prawa używać środków przymusu wobec kontrolowanych osób.
Mają prawo powiadomić policję, wcześniej blokując drzwi pojazdu i poczekać razem z osobą która nie chce poddać się kontroli na przyjazd policji.

Atak na czarnoskórą Amerykankę w autobusie w Bydgoszczy

NOWE FAKTY W SPRAWIE CZARNOSKÓREJ AMERYKANKI ZAATAKOWANEJ PRZEZ KONTROLERÓW BILETÓW W BYDGOSKIM AUTOBUSIEFirma zatrudniająca kontrolerów chce pozwać Kerrie za atak na ich pracowników! Według nich 50-kilogramowa kobieta była niebezpieczna dla dwóch typów, którzy przewrócili ją na podłogę i dusili!Ponadto mają zamiar oskarżyć 70-latka, którego słychać na nagraniu, o zniszczenie mienia. Ponoć porwał kurtkę jednemu z kontrolerów!Pojawia się pytanie: czy uważają świadków za idiotów? Kobieta będąca świadkiem zajścia mówi, że przesłuchiwano ją na okoliczność… ataku na kontrolera! Rozmawialiśmy z polskim narzeczonym Kerrie. Opowiedział jej wersję, znacząco różniącą się od łzawej historyjki o biednych kontrolerach zaatakowanych przez kobietę i starszego pana.- Kerri miała bilet, ale pognieciony, kasownik nie chciał go przyjąć. Postanowiła więc wysiąść, gdy drogę zagrodziło jej dwóch mężczyzn. Z tego jeden obcięty na krótko, w wojskowej czapce i kurtce. Nie wylegitymowali się, nie rozpoczęli kontroli biletów, zwyczajnie zablokowali jej drogę.Co pomyślałaby każda dziewczyna w takiej sytuacji? To wówczas, jak twierdzą biedni kontrolerzy, Kerri miała ich zaatakować. I to miało ich upoważnić, by dziewczynę rzucić na podłogę, przyciskać kolanem, dusić. A przy tym mówili o niej per "czarnuch", wielokrotnie. To smutne, ale właśnie to słowo Kerri zna w języku polskim.- Według kontrolerów mieli jej powiedzieć, że ma pojechać z nimi na następny przystanek. Ciekaw jestem w jaki sposób, jak oni trzech słów po angielsku nie znali, nie potrafili się dogadać na podstawowym poziomie! – irytuje się narzeczony Kerri. Ma nadzieję, że monitoring działał w autobusie i będzie można zobaczyć prawdziwy przebieg wydarzeń. Dzisiaj idą razem na obdukcję, a później na spotkanie z adwokatem, który pomoże im złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Oddzielne zawiadomienie złożyła już jedna z pasażerek autobusu, która była świadkiem zajścia.Ośrodek wysłał dzisiaj zawiadomienie o naruszenie kolejnych przepisów Kodeksu Karnego.____Jeśli popierasz nasze działania możesz nam pomóc w ścigać kolejnych rasistowskich i faszystowskich przestępców.Mamy wyszkolonych i doświadczonych ludzi i wiemy jak działać. Jeśli więc chcecie i możecie pomóc nam w realizowaniu naszych działań prosimy o przekazywanie wpłat na poniższe dane:PayPal i karta płatnicza: https://www.omzrik.pl/donacjaDane do przelewu:Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznychul Górczewska 5301-401 Warszawanr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540tytuł : "darowizna na działalność statutową"IBAN : PL19249000050000452084358540SWIFT: ALBPPLPW

Publié par Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych sur dimanche 3 décembre 2017