Kompletnie szokujące zachowanie matki. Truła dziecko dla benefitów!

Dla pieniędzy człowiek zrobi wszystko. Brytyjka dodawała duże dawki leków do mleka z piersi, którym karmiła swoją roczną córeczkę, aby upozorować chorobę dziecka i pobierać większe benefity.

30-letnia Rose Jones mieszkała w Plymouth, teraz kolejne 7 lat zamieszka w więzieniu. A wszystko dlatego, że matka ośmiorga dzieci, dla zwiększenia zasiłków podawała dziecku Tramadol, aby wywołać u niej objawy choroby. Podawanie Tramadolu – silnego leku przeciwbólowego o działaniu narkotycznym – spowodowało u dziecka niekontrolowane powtarzające się napady.

Lekarze badający dziecko, byli tym faktem zdziwieni, bowiem ogólny stan zdrowia dziecka był dobry. Taki stan rzeczy wzbudził u lekarzy podejrzenia. Dlatego przeprowadzili testy. Okazało się, że testy toksykologiczne wykazały, że dziewczynka była regularnie podtruwana przez matkę.

Sprawa została zgłoszona na policje. W domu 30-letniej Rose Jones, policja odnalazła butelki z mlekiem z piersi, w którym były duże dawki Tramadolu. I choć kobieta początkowo nie przyznawała się do winy, obciążając jedynie męża, ostatecznie przyznała się do popełnionych czynów. W trakcie postępowania na szczęście biegli nie stwierdzili podtruwania pozostałych dzieci.

Obrońca kobiety próbował udowodnić, że Rose Jones miała depresję i sama była uzależniona od Tramadolu. Jednak ławę sędziowską najwidoczniej obrońca nie przekonał. Rose Jones kolejne siedem lat życia spędzi w więzieniu.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA