» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.bz-berlin.de

Kolejny w tym roku polski autobus ulega wypadkowi na autostradzie w Niemczech. Dziś rano na autostradzie nr 10 niedaleko Niederlehme/Königs Wusterhausen (Dahme-Spreewald) polski autobus rejsowy uległ wypadkowi. Spadł on z nasypu Jedenaście osób zostało rannych, w tym kilka poważnie.

______________________________________________________________________________________

Autobus około godziny 5 z nieznanych jeszcze przyczyn, zjeżdża na prawą stronę drogi i dalej wypada poza jej nasypu, poinformował rzecznik policji. Prawie wszystkie 66 podróżujących osób było w stanie opuścić autobus. Osoby, które szczęśliwie nie ucierpiały w zdarzeniu, zostały zabrane z miejsca wypadku autobusem zastępczym.

Jeden z pasażerów był jeszcze rano uwięziony w autobusie i potrzebował pomocy specjalistycznej ekipy ratunkowej. Autostrada 10 była zablokowana od miejsca wypadku między skrzyżowaniami Niederlehme i Spreeau w kierunku Frankfurt / Oder a ruch został wstrzymany do odwołania.

Kilka karetek i śmigłowce ratownicze przybyły na miejsce w celu udzielenia pomocy rannym. Ponadto straż pożarna zbudowała nadmuchiwane namioty, w których umieszczono rannych.

To kolejny autobus polskiego przewoźnika, który uległ wypadkowi na niemieckiej autostradzie. Ostatni ciężki wypadek miał miejsce w lipcu tego roku. W wypadku tym na autostradzie nr. 4 koło Drezna, ciężko rannych zostało kilkanaście osób. Były także ofiary śmiertelne.

Sharing is caring!