KOLEJNY POLSKI KATOLICKI KSIĄDZ PEDOFILEM?

Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy o pedofilskiej aferze, która wybuchła w Kościele Katolickim na Dominikanie. W seksualny skandal uwikłany jest Arcybiskup Józef Wesołowski, który na chwilę obecną schronił się w Stolicy Apostolskiej i, jak podają media, jest prowadzone w jego sprawie postępowanie przed Kongregacją Nauki Wiary w Watykanie.

Jednak okazuje się, że w sprawie seksualnych nadużyć w kościele katolickim na Dominikanie, nie wszystko zostało już powiedziane. Według dominikańskich mediów, w skandal pedofilski uwikłanych jest znacznie więcej osób, niż tylko Arcybiskup Wesołowski. Kolejnym oskarżonym jest ojciec Javier Reyes, z prowincji Altagracia, który został zawieszony przez biskupa i w chwili obecnej ma stanąć przed sądem za seksualne wykorzystanie 15-latka, tj., za dotykanie jego genitaliów.

Ale to nie koniec zarzutów kierowanych w stronę duchownych na Dominikanie. Bowiem okazuje się, że kolejną osobą podejrzaną o pedofile jest kolejny polski duchowny, Wojciech Gil, który również został przez władze kościelne zawieszony, i wobec którego przedstawiono zarzuty. Wojciecha Gila, oskarża się o molestowanie nieletnich w miejscowości Juncalito i przypisuje się aż 14 takich przypadków. Pikanterii dodaje fakt, iż w rezydencji Wojciecha Gila, policja znalazła m.in. erotyczną bieliznę i filmy pornograficzne. Niestety. Wojciech Gil, zbiegł, i jest obecnie poszukiwany.

Tekst | db
Fot | Fotolia

Sharing is caring!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *