Kolejny kraj może opuścić Unię?

“Jeśli Unia Europejska się nie zmieni będę za opuszczeniem Unii przez nasz kraj” – zadeklarował kandydat na prezydenta Austrii Norbert Hofer.

Wypowiedź o konieczności wystąpienia Austrii z Unii w przypadku braku wewnętrznych reform, to nie jedyna wypowiedź, która zwolenników pogłębienia integracji może szokować. W rozmowie z jednym z austriackich dzienników kandydat na prezydenta stwierdził, że należy natychmiast zablokować negocjacje akcesyjne z Turcją.

Dla prawicowego kandydata na prezydenta podstawową rzeczą, która zadecyduje o tym czy poprze on wystąpienie Austrii z Unii jest przeznanie większej swobody pańśtwo członkowskim. Bez spełnienia tego warunku, faworyt nadchodzących wyborów prezydeckich opowiadał się będzie za wyjściem z UE.

Kandydat na prezydenta Austrii opowiedział się również za zakazem noszenia burek w Austrii w miejscach publicznych oraz wstrzymaniem naturalizacji Turków mieszkających w Austrii w związku z tym, że nawet po otrzymaniu austriackiego paszportu zachowują oni tureckie obywatelstwo.

Zdaniem Hofera świeżo upieczeni Austriacy tureckiego pochodzenia powinni automatycznie tracić turecki paszport.

Wydaje się, że nad Wspólnotą Europejską rzeczywiście zbierają się czarne chmury. Włoski premier zapowiedział bowiem, że także zamierza renegocjować warunki przynależności do Italii do UE w zakresie większej swobody kształtowania polityki fiskalnej. Jeśli tak dalej pójdzie to niedługo kolejne kraje zaczną zgłaszać swoje postulaty i ze Wsólnej Europy jaką znamy może niewiele zostać.

Źródło / Informacje24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA