» Dorota Kosko | Źródło: BBC

Samolot ATR-72 linii lotniczych TransAsia rozbił się w Taipej o godzinie 10:55 czasu lokalnego ( 2:55 GMT). Turbośmigłowa maszyna z 58 osobami na pokładzie rozbiła się tuż po starcie, uderzając skrzydłem o wiadukt i zahaczając o przejeżdzającą taksówkę , po czym wpadła do rzeki Keelung.

______________________________________________________________________________________________________________________

Jak podają lokalne media, iż śmierć poniosło 13 osób, a 16 osób jest rannych. Na miejscu pojawili się ratownicy, którzy rozcięli kadłub, by ratować obecnych na pokładzie samolotu. Część pasażerów wpadła do rzeki, gdzie również trwa akcja akcja ratunkowa.

Ostatnie chwile lotu, jakie udało się nagrać pokazują jak maszyna traci wysokość, przechyla się w bok i ostatecznie spada w dół do rzeki.

ATR-72 odbywał lot krajowy z Tajpei do Kinmen. Jest to druga tego typu maszyna, jaka uległa katastrofie w tym roku. W lipcu, z powodu złych warunków pogodowych doszło do katastrofy innego ATR-72, zginęło wówczas 48 osób.

Linie TransAsia zostały założone w 1951 roku. W swojej flocie posiada różne modele Airbusów oraz maszyny ATR – łącznie 20 samolotów.

 

Sharing is caring!