Z naszej Ojczyzny po raz kolejny wyrusza fala imigrantów, którzy swoje kroki kierują na Wyspy.

______________________________________________________________________________________________________________________

Trudno powiedzieć co powoduje naszymi rodakami, że decydują się na opuszczenie Polski i wyjazd do Wielkiej Brytanii. Czy to problemy na rynku pracy w Polsce czy też rosnąca w siłę brytyjska gospodarka i silny funt sprawiają, że coraz więcej nowych imigrantów z kraju nad Wisłą spotkać można w mniejszych lub większych miastach Wielkiej Brytanii.

Jak podaje brytyjski urząd statystyczny w 2014 roku przyjechało aż o 23% więcej obywateli państw Europy Środkowo – Wschodniej niż rok wcześniej. W sumie w 2014 roku do Wielkiej Brytanii przyjechało aż 168 tysięcy nowych osób z naszej części Starego Kontynentu w poszukiwaniu pracy. Według danych statystycznych liczba wszystkich osób, które podjęły pracę na Wyspach i pochodzą z dawnego bloku wschodniego wynosi prawie 900 tysięcy.

Według brytyjskich ekspertów za wzrastającą falę imigracji odpowiada coraz silniejsza gospodarka i wciąż rosnący w siłę funt. Z drugiej strony problemy ze znalezieniem pracy w Polsce i bardzo niskie płace skłaniają ludzi do szukania sobie lepszej przyszłości w innych krajach Europy. Nie tylko jednak Polacy dostrzegają szanse na normalne życie w Wielkiej Brytanii. Także przedstawiciele państw tak zwanej „starej Unii” decydują się na przyjazd na Wyspy. Ich liczba wzrosła jednak w porównywalnym okresie zaledwie o 10%. Nowi imigranci z Europy Zachodniej pochodzą głównie z Francji i Hiszpanii.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

Sharing is caring!