Cztery kobiety zostały usunięte z pokładu samolotu z powodu nieodpowiedniego zachowania

Cztery kobiety zostały usunięte z pokładu samolotu tuż przed jego planowanym starcie z powodu rzekomego zagrożenia dla innych pasażerów i używania języka nienawiści nas tle rasowym.

Lot ZB504 na trasie Manchester – Ibiza linii lotniczych Monarch Airlines miał odbyć się po godzinie 19-tej, jednak około 19:10 do kabiny pasażerskiej wkroczyli funkcjonariusze policji, aby interweniować w sprawie kobiet. Podejrzane o niestosowne zachowanie zostały wyprowadzone z samolotu. Jak ustalono, kobiety w wieku 20-24 lata były agresywne, pod wpływem alkoholu i zagrażały pozostałym pasażerom i tym samym bezpieczeństwu lotu.

Według świadków zachowanie pań spowodowało aż cztery skargi pasażerów i ich prośbę o zmianę miejsca osób, które nie chciały przebywać w pobliżu niekulturalnych kobiet. Według relacji zamieszczonej na facebooku przez Amber Ferguson, znajdującej się wówczas na pokładzie samolotu należącego do linii Monarch Airlines, kobiety były wprost nie do wytrzymania. Zbulwersowana zachowaniem dwudziestolatek, opisała je jako „odrażające istoty ludzkie“, komentując pod zdjęciami wykonanymi w samolocie :

„Czy ktokolwiek zna te trzy dziewczyny? Właśnie opóźniły nasz lot na Ibizę, zachowywały się w sposób rasistowski, miały niekulturalne komentarze i wygrażały ludziom na pokładzie. Jeśli je znacie lub jesteście w jakiś sposób z nimi spokrewnieni, powinniście się wstydzić za tak odrażające istoty ludzkie. Całe szczęście policja przyszła i je zabrała”.

W wywiadzie dla „Manchester Evening News“ Amber Ferguson dodała, iż pijane kobiety atakowały słownie lecących z nią przyjaciół: „Powiedziały, że poczekają, aż wystartujemy i wtedy zaczną bić się ze wszystkimi pasażerami, którzy zwrócili im uwagę, aby było cicho”

Głos w sprawie incydentu zabrał również rzecznik Monarch Airlines mówiąc, iż linie zakładają zero tolerancji dla tak destruktywnego zachowania podczas swoich rejsów. „Bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych pasażerów, załogi i statku powietrznego jest naszym absolutnym priorytetem” – dodał rzecznik linii lotniczych. Na pokładzie samolotu znajdowało się 158 osób.

Open Magazyn | Dorota Kosko | Źródło: BBC

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!