Kobiety w Anglii wybierają nielegalną aborcję

BBC ujawniła, że wiele kobiet w Anglii nielegalnie kupuje tabletki aborcyjne przez internet. Prawo aborcyjne zakłada, że kobieta musi wziąć dwie tabletki w klinice.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Druga tabletka zazwyczaj zaczyna działać już po 30 minutach. Zdarza się więc, że proces zaczyna się już w drodze do domu, często w metrze lub taksówce. Dlatego kobiety decydują się na zakup środków przez internet i przejście przez aborcje w domu.

W ciągu ostatnich 3 lat policja zatrzymała około 10 tysięcy przesyłek z nielegalnymi tabletkami aborcyjnymi. Brytyjskie stowarzyszenie ginekologiczne wezwało ministerstwo zdrowia do zmiany prawa. Nie ma żadnych medycznych przeciwskazań, żeby drugą tabletkę można było wziąć poza szpitalem. Taką możliwość mają już kobiety w Szkocji i Walii.

Eksperci uważają, że branie nielegalnie kupionych tabletek może zagrozić zdrowiu kobiet, ponieważ są to niesprawdzone środki.

Serwis Informacyjny Radia PRL

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

/Autor

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.