Kobieta otrzymała nagrodę za skuteczną obronę przed gwałcicielem

21-letnia kobieta, która została napadnięta przez gwałciciela, ale skutecznie się przed nim obroniła, dając oprawcy niezły łomot, została doceniona specjalnym odznaczeniem za odwagę. 

Kobieta została odznaczona przez South Yorkshire Police nagrodą za odwagę. Nagroda została przyznana kobiecie nie tylko za obronienie siebie samej, ale także za niezrównaną determinację w trakcie dochodzenia i licznych przesłuchań, które doprowadziły do skazania mężczyzny na 4,5 roku pozbawienia wolności.

Przypomnijmy:

Mężczyzna siłą zaciągnął kobietę w krzaki w celu dokonania gwałtu. Jednak tego co wydarzyło się w zaroślach ani się nie spodziewał ani nie zapomni do końca życia.

Johnathon Holmes z Sheffield, zamiast zaprosić kobietę na randkę i próbować zdobyć jej serce, wymyślił prosty w założeniu, choć kryminalny, sposób na seks. Mężczyzna późnym wieczorem obserwował pijane kobiety wracające samotnie do domu. Jedną z takich ofiar upatrzył 1 listopada. Gdy kobieta wracała do domu, Johnathon Holmes, zaatakował ją i siłą zaciągnął w krzaki. Tam swoim ciałem przydusił kobietę do ziemi, i w obleśny sposób miał wyrazić się, że kobiecie za chwilę się spodoba.

Jednak jakież było zdziwienie mężczyzny, gdy kobieta postanowiła za wszelką cenę wydostać się spod ciężkiego i sapiącego oprawcy. Kobieta zaczęła z całych swoich sił bić mężczyznę i krzyczeć, prosząc o pomoc. Ponadto chwyciła klucze od domu i dźgnęła kilka razy niedoszłego gwałciciela w okolice gardła i szyi. Jak się okazało klucze okazały się kluczowym argumentem w walce z mężczyzna, bowiem spłoszony i pobity uciekł z miejsca zdarzenia.

Jestem przekonana, że on chciał mnie zgwałcić. Moje życie byłoby wówczas skończone. Choć nie wykluczone, że facet mógłby mnie wtedy zabić” – powiedziała przed sądem kobieta, której personalia nie zostały ujawnione.

W odnalezieniu sprawcy pomogło nagranie z kamer CCTV. Johnathon Holmes został skazany na 4,5 roku więzienia.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA