– Wiem, że to samolubne, ale nie widzę innego wyjścia – to fragment listu pożegnalnego 23-letniej Eleonor de Freitas. Kobieta popełniła samobójstwo po tym, gdy niesłusznie oskarżony przez nią o gwałt mężczyzna wytoczył jej proces o zniesławienie.

___________________________________________________________________________________________________________________

Jak się okazało, 23-latka cierpiała na chorobę psychiczną – donosi „Daily Mail”.

Gdy pochodząca z londyńskiego Fulfam Eleonor de Freitas oskarżyła bogatego ekonomistę Alexandra Economou o gwałt, proces ruszył. Sprawa została jednak umorzona z powodu braku dowodów.

Oskarżony mężczyzna był jednak na tyle poruszony, że wytoczył kobiecie proces o zniesławienie. Kiedy sprawą zajęła się Crown Prosecution Service (Koronna Służba Prokuratorska) w Londynie, kobieta zaczęła się dziwnie zachowywać – została przyłapana na rozrzucaniu chipsów na podłodzie w supermarkecie czy jeździła bez celu po autostradzie, aż do wyczerpania paliwa w baku.

Okazało się, że 23-latka cierpiała na chorobę dwubiegunową. Samobójstwo popełniła w kwietniu ubiegłego roku, na kilka dni przed kolejną rozprawą. Jak sama stwierdziła obawiała się, że proces ujawni intymne fakty z jej życia, sprowadzając hańbę na jej rodzinę. Ojciec dziewczyny obwinia za jej śmierć zbyt obcesowe działanie prokuratury i rozważa wniesienie oskarżenia.

(md) | Goniec.com | Fot: za Daily Mail

goniec_150

Sharing is caring!