Kobieta mieszkająca w Londynie znalazła w domu gigantyczną tarantulę!

Kobieta mieszkająca w Londynie znalazła w swoim domu 17-centymetrową tarantulę podczas sprzątania. Myślała, że to zabawka dopóki pająk nie zaczął się ruszać.

32-letnia Lyndsay Herlihy z południowego Ruislip w zachodnim Londynie przypadkowo natrafiła na ogromnego pająka w swoim domu. – Kiedy po raz pierwszy go zobaczyłam, w panice rzuciłam dzieci na łóżko. Byłam w kompletnym szoku, rozpłakałam się i szybko zadzwoniłam do męża – powiedziała przestraszona kobieta.

Kobieta zadzwoniła też do organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, RSPCA. Przedstawiciel, z którym 32-latka rozmawiała odmówił jednak wysłania pracowników dopóki rodzina nie złapie tarantuli, często zdarza się bowiem, że kiedy przyjeżdżają, pająka już nie ma.

Thomas, mąż Lyndsay ostatecznie znalazł chowającego się pająka za rurą odpływową. – Nawet pracownica Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) była przestraszona na jego widok, spodziewała się raczej małego domowego pająka – mówi Lyndsay.

Niechciany gość, prawdopodobnie uciekł z pobliskiego domu, była to tarantula z gatunku Poecilotheria. Gatunek ten wywodzi się z Indii, mogą też występować w lasach tropikalnych w Ameryce Południowej. Jej jad powoduje duży ból i skurcze.

Na szczęście dla rodziny Lyndsay, RSPCA znalazło nowy dom dla pająka w Iver, hrabstwie Buckinghamshire w południowo-wschodniej Anglii.

(olz) | Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA