Kłopoty rynkowe Apple’a!

Amerykańskie media poinformowały, że przychody giganta komputerowego – firmy Apple spadły po raz pierwszy od 13 lat!

Jednym z głównych powodów spadku przychodów jest znacznie mniejsza sprzedaż iPhonów. W ostatnim kwartale Apple sprzedał na całym świecie blisko 51,2 mln smartfonów, co w porównaniu z drugim kwartałem 2015 roku oznacza spadek o aż 16 proc. z 61,2 mln urządzeń.

W tej sytuacji nikogo chyba nie dziwi to, że w drugim kwartale przychody Apple sięgnęły w drugim kwartale 50,6 mld dol., czyli mniej o 13 proc. niż w analogicznym kwartale 2015 roku – wtedy przychody przekroczyły 58 mld dol. Jakby tego było mało to prognozy opublikowane przez sam koncern zakładają, że w kolejnym kwartale sprzedaż osiągnie poziom 41-43 mld dol. To dużo mniej niż szacowali analitycy ankietowanych przez agencję Bloomberg, którzy zakładali ponad 47 mld dolarów.

Spadła także sprzedaż iPadów. W 2015 roku firma sprzedała 12,6 mln tabletów, a w tym roku zaledwie 10,2 mln. Gorszy wynik sprzedaży zanotowały też komputery Mac, których klienci kupili nieco ponad 4 mln w analogicznym okresie zeszłego roku było to 4,6 mln sztuk.

Wzrosła natomiast sprzedaż zegarków Apple Watch. Koncern chwali się też sukcesami Apple Music i App Store, których dochody wzrosły o 20 proc. do 6 mld dolarów

Sprzedaż produktów Apple mocno spadła w Chinach – o niemal 25 proc. To drugi po USA największy i najważniejszy rynek zbytu tej firmy.

Wygląda więc na to, że Apple musi się poważnie zastanowić jaką strategię obrać aby pokonać konkurentów na rynku smartfonów.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!