Kilka niefinansowych powodów, przez które prawdopodobnie nigdy nie będziesz bogaty

Kiedy patrzymy na człowieka sukcesu, od razu winę za taki stan rzeczy zwalamy na pieniądze. Stawiamy prostą hipotezę: to od tego, ile zarabiam, zależy to, w jakim miejscu w życiu się znajduję. Z czego wniosek płynie prosty: to nie moja wina, że jestem tu, gdzie jestem, po prostu za mało zarabiam.

Kiedy spojrzymy na problem z dalszej perspektywy i spróbujemy podejść do niego na chłodno, to dojdziemy do zupełnie odmiennego wniosku: pieniądze są pochodną naszego działania i podejścia do życia. Są skutkiem a nie przyczyną.

Zdaję sobie sprawę, że część z Was przerwie lekturę tego wpisu w tym momencie, uznając, że plotę bzdury. Cóż, widocznie to jeszcze nie jest ten moment. Wiesz, jak to mówi: mistrz pojawia się wtedy, gdy uczeń jest na to gotowy. Nie stawiam się, żeby była jasność, na miejscu tego mistrza. Po prostu chcę podkreślić, że do pewnych rzeczy musimy dojrzeć i że każdy z nas dojrzewa w innym tempie. Nie ma w tym nic złego.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z archiwalnym artykułami traktującymi o tym, jak zostać bogatym:
1. Chcesz być bogaty? Zmień swoje codzienne nawyki
2. Dlaczego bogaci się bogacą, a biedni pozostają biedni?
3. Czego nauczył mnie Bogaty Ojciec?

Jeśli jesteś jednym z tych Czytelników, którzy postanowili czytać dalej, niezmiernie mi miło 🙂

Przygotowałam dzisiaj dla Ciebie listę 7 niefinansowych kłód leżących na Twojej drodze do zamożności. Jak chcesz, możesz ten nazwać bogactwem. Moim jednak zdaniem zamożność jest w zasięgu każdego z nas, bogactwo już nie. Jako że nie lubię stawiać sobie nierealnych celów, będę dzisiaj pisać o zamożności a nie bogactwie.

Dość wstępu, czas przejść do meritum. Kłoda numer jeden, chociaż kolejność nie ma w tym wpisie większego znaczenia, to:

#1 Szukasz winy wszędzie, tylko nie w sobie – nie bierzesz odpowiedzialności za swoje życie

Kiedy dziecko zaliczyło glebę, jadąc na rowerze, z pewnością będzie zaklinać się, że to wina roweru tudzież złego stanu chodnika. Mogło być i tak. Jednak z większym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że to dziecko popełniło błąd – być może zbyt mocno nacisnęło klamkę hamulca, być może się zagapiło i nie zauważyło dziury, być może miało zbyt mało doświadczenia i uznało, że przez tę dziurę da radę przejechać.

Teoretycznie powinniśmy wyrosnąć z takiego podejścia do życia. Praktycznie jednak wielu z niego nigdy nie wyrasta. Dlaczego? Bo tak jest wygodniej, bezpieczniej, biorąc pod uwagę poczucie własnej wartości. To świat jest zły, a nie ja – brzmi znajomo?

Masz prawo się bać, wszyscy jesteśmy tym przerażeni, boimy się wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

Żeby to jednak miało ręce i nogami, zanim weźmiesz ten ciężar na swoje barki, powinieneś dobrze poznać siebie. Przeanalizować, jakie są Twoje wady i zalety, jakie masz wartości, co cenisz, na co nigdy byś nie zdecydował, gdzie przebiegają granice Twojego świata etc. Dzięki temu zbudujesz realną wartość swojej osoby we własnej głowie.

Kiedy weźmiesz odpowiedzialność za swoje życie, stanie się coś strasznego – nie będzie kogo obwiniać.

Pamiętaj proszę, że nie popełnia błędów i nie ujawnia wad tylko ten, kto unika działania. Zarówno błędy, jak i przywary są czymś naturalnym w życiu. Nie ma ludzi bez skazy. Ci, którzy twierdzą, że są idealni, chcą tylko za wszelką cenę utrzymać we własnej głowie taki obraz samych siebie. Mają w głowie rzeźbę, która jest zbudowana z bardzo cienkiego szkła. Rzeźba w Twojej głowie powinna być zrobiona z dużo trwalszego materiału.

Nie bój się płynąć po prąd, bo jak mawiał poeta z prądem płyną same śmieci. Nie trwaj cały czas w stanie niemarnowania energii życiowej, tylko dąż do tego, by tę energię przerabiać w coś ciekawego i nauczyć się ją ładować. W końcu nie chodzi o to, żeby przeżyć, ale żeby żyć ciekawym życiem, prawda?

Nie chodzi o to, by przez całe życie być skąpcem i umrzeć z milionem na koncie. Chodzi o to, by mieć poczucie bezpieczeństwa finansowego i oszczędzać (oraz wydawać) na to, na co naprawdę warto przeznaczać pieniądze.

#2 Jesteś biernym a nie aktywnym uczestnikiem gry zwanej życiem – okładasz podjęcie decyzji i działania będące jej konsekwencjami w nieskończoność

Ile znasz osób, które czekają na to, co przyniesie im los i potem grzecznie biorą to, co im przypadło? A może jesteś jedną z nich?

Ten punkt bezpośrednio wiąże się z punktem poprzednim. Jeśli nie weźmiesz odpowiedzialności za swoje życie albo będziesz wmawiał sobie, że ją wziąłeś, to wszelkie decyzje będziesz odkładał z nieskończoność. Będziesz czekał na lepszy moment. Tyle że ten nigdy nie nadchodzi.

Łatwiej jest powiedzieć: nie inwestuję, bo nie umiem, niż powiedzieć – nie umiem, ale się uczę, za parę miesięcy chcę zacząć inwestować realne pieniądze na giełdzie, prawda?

Z reguły to, co przychodzi nam łatwo i bez wysiłku, przedstawia znikomą wartość. Zamożność nie przychodzi do nas z nieba. Musimy na nią zapracować, podjąć konkretne decyzje i godzić się z nich konsekwencjami.

Jesteś gotowy zakasać rękawy i wziąć się do pracy?

#3 Przyjmujesz postawę roszczeniową – hołdujesz powiedzeniu „czy się sto, czy się leży, tysiąc funtów się należy”

Wielu osobom pracować się nie chce, wychodzą oni bowiem z założenia, że to życie / rząd / rodzica / inne okoliczności są im coś winne. Zakładają, że za sam fakt, że zdecydowali się nie popełniać samobójstwa, coś im się należy.

To coś jest przez nich różnie definiowane, z reguły jednak ma swoje odzwierciedlenie w różnego rodzaju zasiłkach. Nie znaczy to wcale, że ci, którzy podjęli jakąś pracę zarobkową, są woli od podstawy roszczeniowej. Życie byłoby zbyt piękne.

Zanim zaczniesz narzekać na wysokość swoich zarobków (a może ogólnie dochodów), zastanów się, czy dałeś z siebie wystarczająco dużo, żeby tyle dostać.

Chcesz dostawać więcej, musisz więcej z siebie dać. Przynajmniej w idealistycznym podejściu do życia

#4 Nie podnosisz swoich kompetencji – nie pamiętasz, kiedy ostatni raz z własnej woli zainwestowałeś swoje pieniądze w kursy / szkolenia / książki

Z autopsji wiem, jak ciężko jest się zmotywować, by zrobić coś ponad wymagane minimum. By w końcu ruszyć z miejsca i zacząć robić coś w temacie własnego rozwoju osobistego. Nie będę pisać, jak znaleźć motywację do działania, bo nie znam na to recepty. Miałam w swoim życiu okresy totalne marazmu, jak i okresy totalnego haju rozwojowego.

Jednak dzisiaj jestem w stanie sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz zainwestowałam swój wolny czas we własny rozwój, a Ty?

Kiedyś napisałam, że:

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, niestabilnych i wymuszających systematyczne zmiany. Chociaż na wielu blogach jako wskaźnik własnego bogactwa postuluje się wartość majątku netto, warto jednak zastanowić się, ile jesteśmy warci na rynku pracy bez tego zgromadzonego majątku – czy to w postaci samochodu, mieszkania, działek czy w postaci bogatego księgozbioru. Ile jesteśmy warci, jeśli staniemy „nadzy” przed pracodawcą.

i dzisiaj wciąż się pod tym podpisuję, jak i zapraszam do lektury całego wpisu pt. Nie wiesz, w co zainwestować? Inwestuj w siebie.

IMO inwestowanie w siebie to inwestowanie z jedną z najwyższych stóp zwrotu. Robiąc to w rozsądny sposób, jesteśmy w stanie na przestrzeni 5 lat podwoić, a może i potroić, wysokość swojej miesięcznej pensji.

Nic nie dzieje się samo, nikt nam nie zapłaci więcej za te x lat, jeśli wciąż będziemy reprezentować ten sam poziom kluczowych w danej branży kompetencji.

Jeśli wydaje Ci się, że rozwój osobisty jest drogi, to, Mój Drogi, po prostu szukasz dobrej wymówki.

Zobacz, gdzie możesz zdobywać wiedzę zupełnie za darmo albo za niewielką odpłatnością:

1. 10 stron internetowych, które sprawią, że będziemy mądrzejsi
2. Tanie kursy online

Naprawdę można znaleźć darmowe i wartościowe kursy, wciąż jednak trzeba poświęć swój czas i uwagę, czy jesteś w stanie to zrobić?

Kto się nie rozwija, ten się cofa – im dłużej żyję, tym część po cichu przyznaję racje temu, kto to powiedział. Warto też pamiętać, że nic tak nie podnosi naszej pewności siebie od wygranego pojedynku z samym sobą.

Jesteś gotowy podjąć to wyzwanie i nauczyć się czegoś nowego?

#5 Nie bierzesz pod uwagę, że jedynym aktywem, którego nie można kupić, jest czas – marnujesz czas, pozwalając, by przeciekał Ci przez palce

Często słyszymy, że czas to pieniądz, ale jak często się nad tą sentencją zastanawiamy? Wtedy kiedy bierzemy kolejne nadgodziny? A może wtedy, gdy spędzamy weekend z rodzinną, nie myśląc o pracy?

Cóż, nie jesteś bohaterem, jeśli robisz nadgodziny. Nie jesteś bohaterem, jeśli jesteś wiecznie mówisz wszystkim naokoło później, teraz jestem zajęty. Nie jesteś bohaterem, bo nie potrafisz zarządzać sobą w czasie (konia z rzędem temu, kto mi powie, jak fizycznie zarządzać czasem :)). Nie potrafisz oddzielić wartościowych czynności od tych, które są niczym innym, jak marnowaniem czasu.

Oczywiście, nie chodzi mi o to, żebyśmy chodzili jak dobrze zaprogramowane roboty. Chodzi mi o to, byśmy coś z tego życia wyciągali. By działania, na które poświęcamy swój czas, niosły w sobie jakąś wartość dodatnią. Pieniądze, szczęście, satysfakcję, prawdziwy relaks etc.

Odnoszę wrażenie, że ci, którzy nie mają żadnych planów na przyszłość – ani tę bliższą, ani na tę dalszą – mają straszny problem z czasem, który przecieka im przez palce. Dlatego tak ważne jest, by od czasu do czasu zastanowić się, gdzie chcemy w tym swoim życiu dojść. Quo vadis, Czytelniku?

#6 Nie masz swojego hobby – nie potrafisz wskazać aktywności, które jest Twoją odskocznią od problemów dnia codziennego i odstresowywaczem w jednym

Jedną z kompetencji, której nie uczy się w szkole, a powinno, jest umiejętność radzenia sobie ze stresem. Bo powiedzmy sobie szczerze, stres zabija, wielu prowadzi prosto na stryczek.

Od stresu nie da się uciec, przynajmniej ja nie znam nikogo, komu tego rodzaju odczucia byłyby obce. Dlatego należy się nauczyć z nim żyć. Zmniejszać jego stężenie w swoim życiu. Jak tego dokonać?

Oddając się swojej pasji, zatracając się w działaniu, wpadając w stan flow, zapominając o całym świecie, resetując i regenerując zwoje mózgowe, ładując swoje ciało pozytywną energią. To właśnie umiejętność spalania stresu i ogólnie nadmiaru emocji jest często kluczowa w podejmowaniu ważnych decyzji. Czasem po prostu lepiej iść pobiegać, przespać się i dopiero rano zdecydować, czy wybieramy opcję numer jeden, czy numer dwa.

Niestety znam bardzo mało osób, które potrafią wpaść w stan flow, której mają swoją prawdziwą pasję. Mam nadzieję, że Ty masz albo że chociaż jej szukasz.

Jak się domyślasz, nie podpiszę się pod znaną sentencją: znajdź swoją pasję, zacznij na niej zarabiać, już nigdy nie będziesz musiał pracować. Zastanawiam się, czy jestem w mniejszości…

#7 Nie dbasz o swoje zdrowie – nie zważasz ani na to, co jesz, ani na to, czy się wystarczająco dużo ruszasz w ciągu dnia

Patrząc na blogowe statystyki, mogę snuć przypuszczania, że niemal wszyscy Czytelnicy są na etapie wierzenia we własną niezniszczalność.

Niestety rzeczywistość okazuje się być brutalna. Za 10-15 lat zapłacimy sporą cenę za to, jak dzisiaj dbamy (a raczej nie dbamy) o własne zdrowie. Jeśli mi nie wierzysz, porozmawiaj z dobrym lekarzem bądź fizjoterapeutą. To chwilę po 40. urodzinach organizm przypomni nam m.in. o niedoleczonych kontuzjach, zbyt słabych mięśniach pleców, żywieniu się byle czym, kiedy miało się jeszcze 2 lub 3 z przodu.

O zdrowie trzeba zadbać. Teraz. Kropka.

Kończąc życzę Ci, żeby byś znalazł w sobie tyle, by usunąć ze swojej drogi do zamożności wyżej wymieniony kłody.

Z góry też dziękuję za podzielenie się swoimi refleksjami w komentarzach pod tekstem. Przychodzą Ci do głowy jeszcze inne kłody? A może nie zgadzasz się z tym, co napisałam? Śmiało, pisz o tym komentarzach.

Źródło | Olga | Smart Polak

smart polak

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

, , ,

Premier May zgodziła się na rezygnację ze stanowiska

Negocjacje trwały sześć tygodniu i miały na celu wypracowanie kompromisu w kwestii umowy brexitowej, tak by poparła ją większość parlamentarzystów. Niestety rozmowy zakończyły się brakiem porozumienia.
, , ,

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

Korzystanie z mediów cyfrowych i internetu daje szerokie możliwości, ale stwarza też zagrożenia, szczególnie dla młodych ludzi. Co drugi nastolatek zetknął się z hejtem w sieci, a co dziesiąty uprawia sexting, czyli zamieszcza intymne materiały w internecie.
, , , ,

Większość Szkotów przeciwna odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa

Większość Szkotów wypowiada się przeciw odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa, ostrożnie podchodząc do propozycji szkockiej pierwszej minister Nicoli Sturgeon w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum na ten temat do 2021 roku - wynika z sondażu firmy Survation.
, , , ,

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości

Szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon wezwała dzisiaj do przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji od Zjednoczonego Królestwa przed upływem obecnej kadencji szkockiego parlamentu w maju 2021 roku.
, , ,

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
, , ,

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

, , ,

Premier May złożyła formalny wniosek o opóźnienie Brexitu do 30 czerwca

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zwróciła się wczoraj do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z formalnym wnioskiem o wydłużenie procesu wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE do 30 czerwca.
, , ,

UWAGA! Dzisiaj odbędzie się głosowanie nad drugim referendum ws. brexitu!

Takie rzeczy tylko w Wielkiej Brytanii. Wtorkowe głosownie przegrała premier Theresa May. Nad głosowaniem w środę zebrały się czarne chmury bowiem groziła Brytyjczykom opcja "no deal". I tym razem premier May, można powiedzieć przegrała. Czy dzisiaj dojdzie do piłkarskiego "Hat Tricka"? Jeśli wieczorem posłowie zagłosują za przeprowadzeniem drugiego referendum mecz o Brexit być może zostanie ostatecznie wygrany - przez tych, którzy Brexitu nie chcą - czyli rozsądek?
, , ,

May zapowiada koniec Brexitu? "Możemy nigdy nie opuścić UE"

Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli w przyszłym tygodniu parlament odrzuci porozumienie w sprawie Brexitu, wynegocjowane z Brukselą - ostrzegła dziś premier Theresa May.
, , , ,

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.
, , ,

"Robimy wszystko, by Brexit nie pogorszył sytuacji Polaków na Wyspach"

"Zdajemy sobie sprawę, że wśród Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii panuje obecnie ogromna niepewność co do ich dalszych losów i ewentualnych perspektyw powrotu do kraju. Chcemy odpowiedzieć na szereg pytań i wątpliwości związanych z Brexitem oraz uspokoić Polaków, że ich sytuacja się nie pogorszy"
, , ,

Brytyjski rząd i UE rozważają opóźnienie Brexitu

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE może opóźnić się o co najmniej dwa miesiące w ramach planów rozważanych przez premier Theresę May - podał dzisiaj 'The Telegraph'. 'Guardian' zaznaczył, że liderzy UE są gotowi rozważyć nawet dwuletnie odroczenie tej decyzji.

INFORMACJE I BIZNES

, , , ,

Większość Szkotów przeciwna odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa

Większość Szkotów wypowiada się przeciw odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa, ostrożnie podchodząc do propozycji szkockiej pierwszej minister Nicoli Sturgeon w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum na ten temat do 2021 roku - wynika z sondażu firmy Survation.
, , , ,

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości

Szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon wezwała dzisiaj do przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji od Zjednoczonego Królestwa przed upływem obecnej kadencji szkockiego parlamentu w maju 2021 roku.
, , ,

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
, , ,

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.
, , ,

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

Brytyjski rząd formalnie uruchomił wczoraj system stworzony w celu rejestracji pobytu ok. 3,3 miliona obywateli UE, mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków. Proces jest bezpłatny, a na złożenie wniosku jest czas co najmniej do grudnia 2020 roku.
, , ,

NO!, NO!, NO!... Osiem scenariuszy dla Wielkiej Brytanii odrzuconych! Co dalej?

Członkowie Izby Gmin wieczorem głosowali nad ośmioma scenariuszami w sprawie brexitu. Po krótkiej przerwie ogłoszone zostały rezultaty, z których wynika, że żaden ze scenariuszy nie uzyskał większości głosów. Czyli chaosu w Wielkiej Brytanii ciąg dalszy.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

, , , ,

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.
, , , , ,

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.
, , ,

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?
, , ,

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.
, , , ,

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.
, , , , , ,

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

STYL I KULTURA

, , , ,

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.
, , , ,

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.
, , , ,

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.
, , , ,

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.
, , , ,

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.
, , , ,

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.