» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.nachrichten.at

Innviertel. Policja prowadzi śledztwo w sprawie molestowania seksualnego.

______________________________________________________________________________________________________

„Więcej niż jedno zgłoszenie” molestowania seksualnego zostały otrzymane przez policję w Innviertel. Sytuacja jest szokująca: oskarżony jest księdzem.

Krajowa Policja Śledcza w Górnej Austrii rozpoczęła dochodzenie. Przestępstwa zarzucane duchownemu nie są świeżą sprawą i zostały popełnione jakiś czas temu. „W akcie oskarżenia chodzi o molestowanie seksualne czyli naruszenie paragrafu 218 kodeksu karnego” powiedział Alois Ebner, rzecznik prasowy prokuratora Ried. „W tej chwili wyjaśniane są podstawowe fakty, zbieranie materiałów z przesłuchań i dowodów jest nadal w toku” powiedział prowadzący śledztwo policjant. Ile dokładnie kobiet złożyło zawiadomienie, nie jest wiadomo, mówi się że „więcej niż jedena”.

Prokurator Ried musi zdecydować, czy dowody zebrane podczas prowadzonego śledztwa jednoznacznie wskazują na popełnienie zarzucanego przestępstwa i czy nie należy podjąć dodatkowych działań prawnych przeciwko proboszczowi. W diecezji w Linz zarzuty są dobrze znane: „kapłan nie może składać kobietom niemoralnych propozycji i jest oczywistą sprawą, że policja powinna prowadzić zdecydowane czynności aby wyjaśnić zaistniałą sytuację. Wszyscy chcemy wiedzieć co się naprawdę stało i chcemy żeby wszystko zostało wyjaśnione. Nie mamy zamiaru niczego ukrywać, powiedział rzecznik diecezji Linz Michael Kraml.

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.