» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.heute.at

92 % Austriaków pije kawę, trzy czwarte (74 %) potrzebuje jednej lub więcej filiżanek dziennie. Ostatnie badania MindTake Research przeprowadzone na grupie 500 respondentów na pytanie czy piją kawę w pracy? „tak” odpowiedziało 84 % pytanych. Ale za kawę nie zawsze płaci szef.

_________________________________________________________________________________________

Dziewięciu na dziesięciu respondentów (87 %) na dostęp do kawy w miejscu pracy. Dwie trzecie (62 %) płaci za kawę samemu, około 36 %, ma kawę zapewnioną przez pracodawcę bezpłatnie. Jeśli kawa jest dostępna w miejscu pracy, to pochodzi ona najczęściej z automatycznego ekspresu do kawy (38 %), 31 % używa maszyny na kapsułki z kawą, a 15 % kupuje kawę w automacie na monety.

W kawiarni co czwarty chce cappuccino.
41 % lubi pić kawę w kawiarni lub restauracji. W takim przypadku, jedna czwarta (24 %) zamówi cappuccino, a 14 % zamówi „Verlängerter” (espresso rozcieńczone dokładnie taką samą objętością gorącej wody) lub latte macchiato. Ten ostatni rodzaj jest szczególnie popularny wśród kobiet (21 %) i 6 % przez mężczyzn, a mężczyźni najczęściej zamawiają „Kleiner Schwarzer” (12 %) lub „Großer Schwarzer” (11 %), a kobiety jednakowo każdego po 6 % (espresso i podwójne espresso).

Kapsułki wygrywają z filtrem.
W domu pije się dwa razy tyle kawy z kapsułek co kawy filtrowanej. Najchętniej kawa jest pijana we własnych domach (88 %). W tym celu, 29 % używa ekspresu na kapsułki, 26 automatycznych ekspresów do kawy, a tylko 14 % filtruje kawę.

Ulubione marki kawy Austriaków.
Prawie jeden na pięciu (18 %) wskazuje Nespresso jako ulubioną markę, Eduscho pija 15 %. Jeden na dziesięciu wybiera Jacobs (11 %) i Tchibo (9 %). Następnie Nescafé (7 %), Dallmayr (6 %), Lavazza (5 %) i Meinl i Illy (po 4 %).

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.

Sharing is caring!