Już w listopadzie Wielką Brytanię opanuje śnieg i mróz

Synoptycy ostrzegają przed minusowymi temperaturami, bukmacherzy przyjmują zakłady.

Co roku w Wielkiej Brytanii zapowiadana jest „zima stulecia”, temperatury na Wyspach pokazują, że tym razem może to być prawda.

Już w listopadzie ma dotrzeć  do Zjednoczonego Królestwa mróz i śnieg. Temperatury mogą spaść poniżej -10 stopni, co będzie dla Wyspiarzy prawdziwym zaskoczeniem.

Duża część regionów Wielkiej Brytanii odczuła wczorajszego poranka pierwsze zapowiedzi tego, co czeka nas tej zimy. Pod koniec tego tygodnia zapowiadane są jeszcze gorsze warunki pogodowe.

Synoptycy z Met Office wydali komunikat, w którym poinformowali, iż niedzielna noc była najzimniejszą w tym sezonie, a temperatura spadła do -4 stopni, w najzimniejszych miejscach wynosiła -6 stopni.

„W środę w nocy spodziewamy się nadejścia wichur w północnych rejonach kraju. Ciśnienie w całym kraju spadnie, co zwiastuje załamanie się pogody. Reszta tygodnia będzie obfitowała w deszczowe dni i spokojniejsze noce” –  poinformowało Met Office.

Według synoptyków temperatura w tym roku  jest o 2,5 stopnia wyższa niż w tym samym okresie w zeszłym roku. Należy się jednak przygotować na znacznie ostrzejszą zimę, gdyż temperatura może spaść aż do -10 stopni z powodu nadejścia arktycznego powietrza.

Bukmacherzy mają za to kolejny powód do zakładów. Typowanie, czy tegoroczne święta będą białe jest już w ofercie wielu punktach.

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Benefity, dokumenty, telefon w każdej sprawie i dużo więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Zadbamy o twoją księgowość szybko, sprawnie i profesjonalnie!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.