Johnson o Brexicie: Bez cholernej paniki. Może być zapaść

Wyciekło nagranie, na którym szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson mówi, że efektem Brexitu może być „zapaść”. „Może być zapaść. Nie chcę, by ktokolwiek panikował. Bez paniki. Pro publico bono – bez cholernej paniki. W końcu będzie dobrze” – stwierdził Johnson podczas prywatnej kolacji z członkami grupy wspierającej Partię Konserwatywną.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

„Wyobraźcie sobie Trumpa zajmującego się Brexitem. Byłyby wszelkiego rodzaju wpadki i chaos na każdym froncie. Wszyscy by myśleli, że oszalał. Ale tak naprawdę to by mogło nas dokądś zaprowadzić. To bardzo, bardzo dobra myśl” – dodał minister.

Jak podaje BuzzFeed, Johnson wyraził się też krytycznie o brytyjskim ministrze finansów Philipie Hammondzie, który uważany jest za najbardziej proeuropejskiego polityka w gabinecie premier Theresy May.

Według Johnsona, Hammond usiłuje uniemożliwić Wielkiej Brytanii uzyskanie pełnej wolności w kwestiach dotyczących handlu, ponieważ chce, by Londyn był po Brexicie związany ze Wspólnotą unią celną i w znacznym stopniu przynależał do wspólnego rynku – podaje BuzzFeed.

Wczoraj rzeczniczka May zapewniła, że premier ma pełne zaufanie do Johnsona i swego gabinetu.

Hammond również odniósł się do komentarzy szefa dyplomacji i powiedział, że podejście do Brexitu w stylu Trumpa byłoby mniej skuteczne niż współpraca z europejskimi partnerami.

Minister finansów przypomniał, że ma wieloletnie doświadczenie w negocjacjach z Niemcami, Francją i Włochami. „Moje doświadczenie dowodzi, że podejście oparte na współpracy jest bardziej produktywne niż podejście konfrontacyjne”.

„Wypracowanie rozwiązania, które jest korzystne dla obu stron, jest jedyną drogą. Takie jest zdecydowanie stanowisko naszego rządu. Premier Theresa May powiedziała to bardzo jasno” – dodał Hammond.

Źródło | PAP

SZUKASZ PRACY W SZKOCJI?
ZMIEŃ KIERUNEK – NA SIEBIE!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!