Jezus Maria! Najgorętsze lato w Wielkiej Brytanii, od czasów Napoleona ._

Wszystko wskazuje na to, że brytyjskie deszcze i mgły są już za nami. Przed nami najgorętsze lato od czasów Napoleona albo Jezusa, a w każdym razie jak zapowiadają nieomylni brytyjscy meteorolodzy, od co najmniej 100 lat!

Oczywiście z tytułem nieco przesadzamy, ale w wyszukiwarce Google nie znaleźliśmy gorętszego lata w XX, XIX i XVIII wieku, a to może sugerować, że takich upałów jak zapowiadają eksperci, nie było od bardzo, bardzo dawna. Dlaczego więc nie zaryzykować i nie napisać, że nie było takich upałów od czasów Napoleona, Jezusa albo i jeszcze wcześniej? Krótko mówiąc, Brytyjczyków czeka nie tylko żar tropików ale smażalnia frytek. Słowem piekło.

Rekordowe upały

lato 49

Według źródeł zbliżonych do internetu, lato w Wielkiej Brytanii w 1949 roku, było upalne, a temperatura wyniosła 24 C. W 1959 roku, Brytyjczycy zmagali się z 21 C. Jednak w 1976 roku, naprawdę było gorąco, bowiem słupki poszybowały do 32.2 C. Jednak rekord padł w 2003 roku, gdzie termometry pokazały 38.5 C. Z kolei w 2006 roku, Brytyjczycy walczyli z 36.5 stopniami Celsjusza. Jak upalnie będzie w 2016 roku? Eksperci ostrzegają, że temperatury mogą osiągnąć 38.5 C, a nawet nieco więcej, a to oznaczałoby jedno. Absolutny rekord!

lato 76

Ponadto tego lata meteorolodzy zapowiadają, że oprócz wysokich temperatur należy spodziewać się suszy. Parasole owszem mogą się przydać ale słoneczne. Dodatkowo eksperci radzą aby zaopatrzyć się w odpowiednie kremy z filtrami oraz przeciwsłoneczne okulary. Brytyjscy analitycy są zgodni, że tegoroczne letnie miesiące w Zjednoczonym Królestwie mają szanse pobić wszelkie rekordy pogodowe.

„Cieplej w ciągu najbliższy miesięcy będzie na całym świecie. Wielka Brytania będzie niezwykle gorąca, a z tak ciepłym powietrzem można spodziewać się także różnych ekstremalnych zjawisk pogodowych” – twierdzi Rebecca Lindsay z National Oceanic and Atmospheric Association (NOAA).

„Musimy przygotować się na bardzo, naprawdę bardzo suche i gorące powietrze tego lata. W większości letnie dni będą bezchmurne, słoneczne i będzie można podziwiać piękne, niebieskie niebo” – ocenia Piers Corbyn, meteorolog z WeatherAction.

Według ekspertów, kąpiele słoneczne, będzie można rozpocząć już od – podobno – nadchodzącego weekendu. Ale z pewnością z początkiem czerwca zacznie się upał – dla niektórych nie do zniesienia.

Dlaczego Wielką Brytanię nawiedzą afrykańskie temperatury? Wiadomo, emigranci, choć bardziej naukowa wersja brzmi, El Nino.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!