» Damian Biliński

Jaki jest poziom edukacji każdy widzi, i nie da się ukryć, że z roku na rok wydaje się być gorzej, ale i zabawniej. Kim był Jezus Chrystus? A: piłkarzem Chelsea, B: synem Boga, C: prezenterem telewizyjnym. Odpowiedź poniżej.

___________________________________________________________________________________________________________

Kilka dni temu dziennik „The Independent” poinformował o zaskakującej sondzie. Oczywiście zaskakująca była nie tyleż sonda, ile odpowiedzi. Okazało się bowiem, że pośród 1000 ankietowanych dzieci w Wielkiej Brytanii, co piąte jest przekonane, że Jezus Chrystus nie jest ani synem Boga ani też prezenterem telewizyjnym. I Bogu dziękować (?), że Jezus Chrystus nie okazał się być prezenterem telewizyjnym, bowiem według co piątego dziecka Jezus jest piłkarzem Chelsea.

Nie wiadomo czy chodzi o brak wiedzy wśród najmłodszych, czy kwestię wiary, czy po prostu o komentarze rodziców podczas oglądania meczy piłkarzy z Chelsea. Być może podczas wielu nie strzelonych lub utraconych bramek rodzice wypowiadają imię Jezus? A być może chodzi o piłkarza Manchesteru City, w którym rzeczywiście gra Jezus, tyle, że nie z Nazaretu, a Jesus Navas z Sewilli.

Sharing is caring!