Jedna trzecia Brytyjczyków zakupiła w Internecie podrobiony sprzęt elektroniczny

Organizacja charytatywna Electrical Safety First wykazała, że jedna trzecia obywateli Zjednoczonego Królestwa dokonała w swoim życiu zakupu podrobionego sprzętu elektronicznego.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Wierząc, że kupują produkt oryginalny Brytyjczycy otrzymali sprzęt, który mógł porazić ich prądem, bądź wywołać pożar. Aż osiemnaście milionów osób stało się ofiarami tego rodzaju oszustwa. W ten sposób sprzedawane były jednocześnie produkty wielkogabarytowe jak i niewielkie urządzenia.

Ofiarami oszustw najczęściej stawali się millenialsi. Blisko połowy z nich zakupiła podrobiony sprzęt elektroniczny online. Zaledwie co dziesiąta osoba powyżej pięćdziesiątego piątego roku życia została w podobny sposób oszukana. Różnica bierze się stąd, że badanie zostało wykonane na całej populacji, a nie tylko na osobach korzystających z handlu internetowego. Jako, że osoby starsze rzadziej korzystają z e-commerce, to liczba osób z tej grupy, które potencjalnie mogły zostać oszukane jest z oczywistych powodów mniejsza.

Głównymi kanałami, którymi rozchodzą się podróbki są Amazon, eBay oraz Fruugo. Korporacje zajmujące się handlem internetowym od lat oskarżane są o umożliwianie sprzedaży poprzez swoje witryny podrobionego sprzętu elektronicznego. Jak do tej pory nie udało im się rozwiązać tego problemu. Być może wyjście na jaw raportu Electrical Safety First je do tego zachęci.

Źródło | Cooltura24.co.uk

SZUKASZ PRACY W SZKOCJI?
ZMIEŃ KIERUNEK – NA SIEBIE!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!