‘Świat to za mało’ – to tytuł jednego z filmów o Jamesie Bondzie. Parafrazując te słowa, w dzisiejszym świecie oszczędzanie to za mało. Świadomość konsumentów wciąż rośnie, a firmy nieustannie opracowują nowe rozwiązania, aby jak najlepiej i najszybciej sprostać wymaganiom swoich klientów.

_________________________________________________________________________________________________________________

Bycie spostrzegawczym naprawdę się opłaca – dzisiaj przedstawimy Ci kilka najciekawszych rozwiązań, które pozwalają nie tylko na zaoszczędzenie gotówki, ale również na jej zarobienie.

Ty wydajesz – oni płacą

Cashback to bardzo popularna usługa, która idealnie wpisuje się w coraz bardziej dominujący trend płatności kartami kredytowymi czy debetowymi. Wystarczy wejść na stronę i zarejestrować się w systemie. Od tej pory każdy zakup, którego dokonamy za pośrednictwem sklepu internetowego sprawi, że do naszego wirtualnego portfela wpadnie gotówka. Jedną z największych i najbardziej popularnych stron tego rodzaju jest topcashback.co.uk. Dlaczego?
Przede wszystkim, rejestrując się na stronie (za darmo), automatycznie uzyskujemy dostęp do ponad 4 000 sklepów internetowych z przeróżnych branż. Nie musimy płacić też żadnego abonamentu. Właściciele strony obiecują cashback nawet do wysokości 105%. Przysługujące nam pieniądze można wybrać w każdym momencie, bez względu na wysokość kwoty.
Kasa jak w banku!
Ciekawie do sprawy cashback’u podchodzi bank Santander, który z kolei płaci swoim Klientom za… płacenie rachunków. Konto 123 to 1% cashbacku za rachunki za wodę, 2% za opłatę gazu oraz elektryczności i 3%, kiedy płacimy za telefon komórkowy, czy za telewizję.

Gadka-szmatka?

Intrygujące rozwiązanie oferuje również www.thredup.com/cleanout. To świetne miejsce szczególnie dla kobiet, których szafy cierpią na permanentne oblężenie. ThredUp umożliwia nie tylko pozbycie się ubrań, w których już nie chodzimy, ale również zarobienie dzięki nim pieniędzy, które możemy potem, oczywiście, wydać na kolejne ubrania! Zasada jest prosta: na koszt firmy wysyłasz ubrania, które leżą na dnie garderoby. Teraz ThredUp zajmie się wyceną Twojej dostawy.
Jeżeli wszystko pójdzie po Twojej myśli, otrzymasz 80% wartości swojej przesyłki. Zarobione w ten sposób pieniądze możesz wydać w sklepie albo wpłacić na swoje konto PayPal. Firma dba o wysoką jakość sprzedawanych produktów, dlatego może się zdarzyć, że nasza dostawa jednak nie znajdzie uznania. W takiej sytuacji możemy albo, za opłatą, poprosić o przysłanie naszych rzeczy z powrotem, albo zgodzić się na ich oddanie do organizacji dobroczynnej lub na recycling.

Wypad na kolację

Fanom dobrej kuchni na pewno spodoba się idea TasteCard. Wykupienie karty członkowskiej daje nam 50% zniżki przy płaceniu rachunków albo okazje na zasadzie: Zamów dwa dania, ale zapłać za jedno w ponad 7 000 brytyjskich restauracji, w tym także wiele polskich restauracji na Wyspach.
Poza tym za dodatkowe kilka funtów, możemy wykupić opcję TasteCard+, która umożliwi nam zniżki do kina, hotele czy wypady za miasto.

Niech się przelewa!

Z konkurencyjną ofertą wychodzą również firmy oferujące przelewy międzynarodowe, jak na przykład TransferGo. Dzięki TransferGo oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze. Przelew z Wielkiej Brytanii do Polski realizowany jest w przeciągu jednego dnia roboczego i kosztuje 10 razy mniej, niż w banku. Wchodząc na jakąkolwiek stronę z notowaniami walut, łatwo sprawdzić, że kurs oferowany przez TransferGo jest taki sam, jak bieżący kurs waluty na świecie, aktualizowany co 60 sekund.
TransferGo daje swoim Klientom również możliwość zarobienia dzięki programowi rekomendacyjnemu. Po rejestracji na stronie my.transfergo.com/pl/user/register uzyskujemy swój indywidualny link. Od tej pory każda osoba, która w niego kliknie, robi pierwszy przelew za darmo, a do naszej kieszeni wpada 1% od kwoty przelewu.
Liczba osób, którym można polecić TransferGo nie ma granic, dlatego najbardziej aktywni uczestnicy programu zarabiają nawet do 170 GBP miesięcznie!

Piękna sprawa

Kiedy mamy już ekstra gotówkę, możemy dzięki niej się nieco rozpieścić, na przykład poprzez stronę wahanda.com. To platforma, które znajdzie dla nas najbardziej atrakcyjne propozycje związane z szeroko pojętym dbaniem o siebie (fryzjerzy, kosmetyczki, manikiurzystki, masażyści, etc.) jak najbliżej miejsca naszego zamieszkania i… w jak najniższej cenie. W końcu, po tym całym szaleństwie w poszukiwaniu najlepszych ofert, coś nam się od życia należy!

Autor | Dominika Chmiel, Communications Manager w firmie transfergo.com

magazyn_pl-logo

Sharing is caring!