Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko… Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

W zdrowym ciele…

Seks jest świetnym lekarstwem na serce, nie tylko to złamane.Angielscy naukowcy dowiedli, że regularnie uprawiany seks korzystnie wpływa na układ krążenia. Wystarczy, że będziemy współżyli trzy razy w tygodniu, a ryzyko udaru oraz innych chorób układu krążenia spadnie o połowę.

Seks pomoże nam walczyć z bezsennością. Po pierwsze w trakcie stosunku spalamy sporo kalorii, nasz organizm jest lepiej dotleniony. Po drugie po osiągnięciu satysfakcji w naszym ciele wydziela się prolaktyna. Jest to hormon odpowiedzialny za wywoływanie senności. Wysoki poziom prolaktyny utrzymuje się w naszym organizmie przez dłuższy czas, nawet do dwóch tygodni. Wspominana prolaktyna obniża poziom dopaminy. Dzięki temu przez ten czas czujemy się zaspokojeni seksualnie.

Udany seks to także lepszy wygląd.

Dlaczego? W trakcie stosunku szybciej krąży nasza krew, naczynia krwionośne rozszerzają się. A zatem organizm jest lepiej dotleniony, do skóry, włosów i paznokci dociera więcej substancji odżywczych. Dzięki temu w włosy stają się gładsze, skóra nabiera zdrowego, rumianego odcienia.

„Kochanie dzisiaj z seksu nici. Boli mnie głowa.”

Taki argument nie ma żadnego sensu. Seks to naturalny środek przeciwbólowy. Do takiego wniosku doszli niemieccy eksperci. Dlaczego doszli do takich wniosków? W trakcie orgazmu wydziela się endorfiny, które mają działanie przeciwbólowe.

U niektórych badanych pacjentów zauważono, że dzięki regularnym stosunkom seksualny znacznie zmalała u nich częstość występowania przewlekłych bóli głowy. Wniosek. Chcesz zapobiegać migrenie? Namów swoją drugą połówkę na igraszki we dwoje.

Czy dzięki seksowi można schudnąć? Raczej nie należy spodziewać się spektakularnych wyników. W trakcie standardowego stosunku spalamy od 70 do 100 kalorii. Ale w tym przypadku liczy się systematyczność. Ekspertka z portalu twojaintymnosc.pl pisze: Seks jak każda aktywność fizyczna ma korzystny wpływ na naszą kondycję, dotlenia organizm, wzmacnia mięśnie i przede wszystkim dale ogromne zadowolenie.

Coś dla duszy

Seks ma bez wątpienia korzystny wpływ na naszą kondycję psychiczną. Regularne współżycie pomaga rozładować stres, niweluje negatywne emocje. Po udanym stosunku jesteśmy po prostu szczęśliwsi, bardziej zadowoleni z życia. A to wszystko dlatego, że po orgazmie nasz organizm otrzymuje pokaźny zastrzyk serotoniny.

Źródło | Cooltura24.co.uk

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!